Wójt Wiesiołek dał parol, że nie będzie zabudowania wielorodzinnego w Nowej Zawadzie! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wójt Wiesiołek dał parol, że nie będzie zabudowania wielorodzinnego w Nowej Zawadzie!

  Nasza redakcja otwarta jest dla naszych P.T. Czytelników. Od dawna Czytelnicy zwracają się do nas w swoich ważnych sprawach prosząc o interwencje. Tak też było 29 czerwca, kiedy zostaliśmy zaproszeni do Nowej Zawady, aby pochylić się nad bulwersującym tematem budowy wielorodzinnych budynków przy lesie, na których budowę nie zgadzają się mieszkańcy. Na spotkanie przybył inwestor oraz wójt gminy Szydłowo – Tobiasz Wiesiołek, w celu rozwiązania tego problemu.

  - Drodzy Państwo, mieszkańcy naszego osiedla zwracają się o pomoc w nagłośnieniu sprawy – prezes Nowy Dom Holding w porozumieniu z Wójtem Gminy Szydłowo chcą urządzić na naszym osiedlu Nowa Zawada drugą Zieloną Dolinę. Mieszkamy tu od 11 lat, nie było mowy o budowaniu żadnych budynków wielorodzinnych. Jednak po cichu zmieniono plan zagospodarowania terenu z dopuszczeniem zabudowy wielorodzinnej. W związku z tym powstał projekt osiedla bloków pod samym lasem – 300 mieszkań i 300 miejsc parkingowych… Rada Gminy zaakceptowała przekształcenie planu bez jakichkolwiek konsultacji z mieszkańcami. My – mieszkańcy uciekliśmy z miasta od betonu i bloków, a okazuje się, że one za nami mają tu „przyjść”… W październiku wystosowaliśmy do Wójta pisemny zbiorowy sprzeciw, na który odpowiedział w lutym obiecując przeprowadzenie wizji lokalnej. Wizja ma się odbyć dzisiaj o 13:30 w miejscu, w którym mają powstać bloki. Czy jest możliwość poruszenia przez Państwa tematu na łamach Tętna Regionu i obecność dziennikarza na spotkaniu? - Takiej oto treści dostaliśmy wiadomość .

  Oczywiście udaliśmy się na miejsce planowanych bloków w NZ (miejsce poglądowo zaznaczone na mapce), aby przyjrzeć się tej sprawie. Według wójta taka inwestycja przyniosłaby wiele korzyści dla całej gminy. Wtórował mu przedstawiciel inwestora, który mówił, że to jest jedna z wielu koncepcji na rozbudowę tego osiedla, którą przedstawili  gminie, czyli zamianę domów jednorodzinnych na wielorodzinne.

  Okazało się, że do mieszkańców taka opinia nie trafia  i na spotkaniu przytaczali argumenty czemu są przeciwko planom inwestora. Są oni za działkami jednorodzinnymi, a nie za blokami, które według nich mają być wysokie, a to budzi obawy, że sąsiad może zaglądać sąsiadowi do ogródka domku jednorodzinnego. Obawy mieszkańców budzi też droga dojazdowa, która dziś nawet nie ma chodników, a poprzez zwiększenie ilości mieszkańców (o ponad 700 osób) będzie bardziej ruchliwa i zagrażająca bezpieczeństwu. Nie można zapomnieć, że obok jest las, ale tu na szczęście wycinki nie było w planach. Podczas spotkania mieszkańcy także poinformowali, że była przeprowadzona ankieta z podpisami i ponad 80% mieszkańców było przeciw tej inwestycji. To bardzo ważny głos w tej sprawie, który szanuje wójt gminy Szydłowo.

  Po merytorycznej spokojnej dyskusji (mimo niezbyt dogodnej godziny spotkania – wielu mieszkańców pracuje o tej porze) wójt wsłuchał się w argumenty mieszkańców i obiecał, że takich budynków w tym miejscu nie będzie! Prawdopodobnie po wakacjach na sesji rady gminy zostanie przegłosowana uchwała o odwołaniu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania. Należy jednak pamiętać, że Rada Gminy może mieć przeciwne zdanie, o czym wójt przekonał się na ostatniej sesji w sprawie braku wotum zaufania. Inwestor natomiast oczekuje teraz oficjalnego pisma od wójta w sprawie tej decyzji.

  Warto nadmienić, że 7 lipca 2021 r., o 18.00 odbędą się wybory sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Nowa Zawada. Zapraszamy do wzięcia  udziału wyborach. Twój głos ma znaczenie!

  Sebastian Daukszewicz

  wojt_wiesiolek1_01

  wojt_wiesiolek1_28 wojt_wiesiolek1_02 wojt_wiesiolek1_03 wojt_wiesiolek1_04 wojt_wiesiolek1_05 wojt_wiesiolek1_06 wojt_wiesiolek1_07 wojt_wiesiolek1_08 wojt_wiesiolek1_09 wojt_wiesiolek1_10 wojt_wiesiolek1_11 wojt_wiesiolek1_12 wojt_wiesiolek1_13 wojt_wiesiolek1_14 wojt_wiesiolek1_15 wojt_wiesiolek1_16 wojt_wiesiolek1_17 wojt_wiesiolek1_18 wojt_wiesiolek1_19 wojt_wiesiolek1_20 wojt_wiesiolek1_21 wojt_wiesiolek1_22 wojt_wiesiolek1_23 wojt_wiesiolek1_24 wojt_wiesiolek1_25 wojt_wiesiolek1_26 wojt_wiesiolek1_27