Wolontariusze z wizytą u prezydenta Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wolontariusze z wizytą u prezydenta Piły

  Święta to wyjątkowy czas, pełen ciepła i dobroci, gdy chętniej dzielimy się swoim czasem i częściej zauważamy potrzeby drugiego człowieka. A oni mają tak nie tylko w grudniu, bo Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile niesie dobro cały rok. I tak już od lat 12.

  Stowarzyszenie to 1500 wolontariuszy – od tych najmłodszych (uczniów pierwszych klas szkół podstawowych), po tych trochę starszych – seniorów. Wczoraj wolontariusze odwiedzili prezydenta dziękując za nominację do wielkopolskiej edycji konkursu Barwy Wolontariatu. Przypominamy, że Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zostało laureatem w kategorii organizacja/instytucja przyjazna wolontariuszowi.

  Jesteśmy dumni, że potrafią „zarażać” pilan pomaganiem.

  A pomaganie to nie wszystko – dbają również o pamięć o ludziach i miejscach związanych z regionem. Już w najbliższych dniach będziemy mogli zobaczyć wolontariuszy w mundurach powstańczych – jest to element projektu „Jak Wielkopolska dla nas wolność zdobywała”. Stowarzyszenie przygotowało projekt, który zyskał akceptację, został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i doskonale wpisał się w pilski obchody 100-lecia wybuchu Powstania.

  K. Sztafel
  fot. J. Oburota

  wolontariusze_z_wizyta01

  wolontariusze_z_wizyta02 wolontariusze_z_wizyta03