Wręczono Syriusze

Katarzyna Subalska, Adam Janicki (Biznes), Aeroklub Ziemi Pilskiej z Międzynarodowym Zlotem Dwupłatowców (Wydarzenie), Jarosław Rola – archeolog (Osobowość), Zespół Slovian’sky (Kultura), Wspólnoty mieszkaniowe zaangażowane w rewitalizację Śródmieścia (Działalność na rzecz lokalnej społeczności), Kamil Linka (Sport) – to laureaci tegorocznych nagród prezydenta Miasta Piły – Syriusze 2015.

Podczas piątej Gali, która odbyła się 28 lutego w Regionalnym Centrum Kultury w Pile nagrodę Grand Prix z rąk Piotra Głowskiego otrzymał dyrektor tej kulturalnej placówki – Stanisław Dąbek. W walce o tytuł Sportowego Ambasadora Piły – Kibica 2014 najlepszy okazał się Waldemar Łastowski, który zdobył w głosowaniu internetowym 7704 głosy.

Przesłaniem nagrody, którą laureaci otrzymali w sobotni wieczór jest łacińska sentencja: per aspera ad astra (Seneka Młodszy) – przez ciernie do gwiazd. Porównanie do Syriusza – najjaśniejszej z gwiazd nieba, którą można zobaczyć niemal z każdego miejsca na świecie, nie tylko w nocy, ale często również za dnia – jest wyrazem uznania Prezydenta Piły, który w ten sposób uhonorował firmy, osoby, wydarzenia czy inwestycje, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji miasta.  Galę poprowadził Krzysztof Ibisz – prezenter telewizyjny, oraz Małgorzata Chwiłkowska-Kępczyńska i Stanisław Dąbek, a gwiazdą wieczoru była Dorota Miśkiewicz.

Nominowani do Syriuszy

SPORT:

Kamil Linka
Zawodnik zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu w biegach na 3000 m i 5000 m oraz brązowy medal na MPJ w biegach przełajowych w Międzyzdrojach na 6000 m, reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, które odbyły się w Bułgarii. Trenerem jest p. Czesław Rajewicz

Sandra Szpott
Zawodniczka zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorek w Toruniu w biegu na 1500 m i 6 miejsce w biegu na 3000 m oraz na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów zajęła 4 miejsce na 1500 m. Trenerem jest p. Roman Marciniak

Marek Wawrzkiewicz
Od 2006 r. trenuje judo. Systematycznie bierze udział w treningach. Aktualny mistrz Polski juniorów – kwiecień 2014 r., Kielce. Dwukrotny złoty medalista Pucharu Polski. V miejsce w Pucharze Europy w Pradze. Reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy w Bukareszcie. Mistrz Województwa Wielkopolskiego, członek kadry narodowej, najlepszy zawodnik w Polsce w kategorii wagowej 55 kg.

Milena Zarańska
Zdobyła w strzelectwie sportowym 2 złote medale w Finale Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn – klasyfikacja seniorów w konkurencji „Ruchoma Tarcza”: 20+20 oraz 40 mix. Trzykrotna Mistrzyni Polski w kategorii juniorek oraz 2 razy w kategorii seniorek. Członkini drużyny klubowej zdobywczyń dwa razy rekordu Polski W strzelaniu do „ruchomej tarczy”

Klaudia Adamek
Zawodniczka zdobyła złoty medal w biegu na 100 m i srebrny medal w biegu na 300 m podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Zielonej Górze . Jest rekordzistką Wielkopolski młodziczek do lat 15 w biegu na 100 m z rekordem na 100 m z 12,11 sek. W roku 2015 w dniu 14 lutego w Toruniu na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyła już złoty medal w biegu na 60 m juniorek młodszych. Trenerem jest p. Roman Marciniak

KULTURA:

Henryk Palczewski
Henryk Palczewski to ktoś, kto łączy ludzkie potencjały. Bierze aktywny udział w organizacji koncertów i festiwali w Pile, jak również w całej Polsce, przez wiele lat tworzył audycje radiowe, wspierał twórczość awangardowych artystów międzynarodowej sceny muzycznej, zajmował się działalnością artystyczno-menadżerską, a także wydawniczą w branży muzycznej oraz przemyśle piśmienniczym. 1975 – 1979 – audycje autorskie „Moja Płytoteka” w Studenckim Radio „Afera” w Poznaniu.

1979 – współorganizowanie klubu Jazz Nad Gwdą w Pilskim Domu Kultury, prelekcje muzyczne w zakresie tego klubu.

Lata osiemdziesiąte:

– Artykuły „Awangarda Rocka” w ogólnopolskim tygodniku Razem oraz „Rock Alternatywny” w Tygodniku Pilskim, oraz okazjonalnie w Non Stop. Artykuły o polskiej muzyce awangardowej w czasopismach we Francji, Anglii i Japonii.

– Opieka artystyczno-menadżerska nad zespołami: REPORTAŻ, RĘCE DO GÓRY i KREW.

– Współprodukcja dwóch płyt winylowych zespołu REPORTAŻ: „Reportaż”
w Polsce oraz „Up The River” w Anglii.

– Współorganizowanie koncertów i festiwali, w Pile oraz w innych miastach.

– Edycja kilkunastu kaset magnetofonowych w „nielegalnej” własnej firmie ARS z nagraniami awangardowych zespołów z Polski, U.S.A., Anglii Szwecji.

– Wydawanie pisemek POD ZIEMIĄ, GAZETKA i innych, w wersji powielania na ksero, bez zezwolenia – działalność nielegalna.

– Okazjonalna współpraca z Programem 3 Polskiego Radia.

– W stanie wojennym prelekcje na temat awangardy w klubach na terenie całej Polski.

Lata dziewięćdziesiąte i czas obecny:

– Realizacja audycji radiowej „Muzyka Ucha Trzeciego” począwszy od 1989 roku w Radio 100 a po jego likwidacji w radiach internetowych.

W obecnym czasie w Domowym Radio Studnia i Radio Polonia. Realizacja ponad 700 audycji.

– Działalność wydawnicza pisemka „Informator „ARS”2” poprzez własną firmę „ARS”2-Henryk Palczewski.

– Organizacja w Pile koncertów awangardowych zespołów pod wspólną nazwą „Awangarda w Pile”. Zagrały zespoły z Polski, Rosji, Francji i Niemiec.

– Doradztwo artystyczne organizatorów festiwalu Rock In Oppossition we Francji, Energia Dźwięku we Wrocławiu oraz CocArt Festiwal w Toruniu.

Współprodukcja czterech płyt CD:

– REPORTAŻ – „Bezsensory” w Polsce

– LIGHT COORPORATION – „Rare Dialekt” (wspólnie z ReR Megacorp z Londynu)

– LIGHT COORPORATION – „Aliens From Planet Earth” (wspólnie z ReR Megacorp z Londynu)

– LIGHT COORPORATION – „About” (wspólnie z ReR Megacorp z Londynu)

Oliwia Dróżdż i Kacper Czajka
Para sportowego tańca towarzyskiego. W roku 2014 Oliwia Drożdż i Kacper Czajka reprezentowali UKS „ISKRA” przy MDK w Pile. Para startowała w konkurencji sportowy taniec towarzyski w stylach: standardowym i latynoamerykańskim w kategorii junior II. W roku 2014 osiągnęła następujące wyniki sportowe:

Zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w Rydze 20.1L2014 w sportowym tańcu towarzyskim w stylu standard kat juniorów. Zajęcie I miejsca i zdobycie tytułu Mistrzów Polski w sportowym tańcu towarzyskim 8-9 02. 2014 w Ełku w stylu standard juniorów. Zajęcie II miejsca i zdobycie tytułu V-ce Mistrzów Polski w sportowym tańcu towarzyskim 22-23.02.2014 w Ełku. W stylu latynoamerykańskim juniorów.

Zespół Slovian’sky
Zespół Slovian’sky od początku swojego istnienia jest zagorzałym popularyzatorem kultury polskiej, inspirując się w swojej twórczości utworami ludowymi. Jego pilskie pochodzenie jako wyraz wierności do małej ojczyzny jest zawsze podkreślane przy każdym występie grupy. Slovian’sky od początku istnienia skupiał muzyków z Piły i regionu. Płyta „Pieśni na wczoraj” jest podsumowaniem pierwszego okresu działalności oraz wyrazem dojrzałości artystycznej i kunsztu muzycznego grających na niej muzyków. Utwory na niej zawarte są stale grywane przez wiele rozgłośni Polskiego Radia. Zespół jest propagatorem tradycji i wartości patriotycznych jak również stara się tworzyć nowe, lokalne tradycje wartości artystyczne. Zespół wspiera różne inicjatywy społeczne oraz organizacje i stowarzyszenia o wyższej użyteczności publicznej (np. budowę pilskiego hospicjum), na rzecz których gra darmowe koncerty.

BIZNES

Katarzyna Subalska, Adam Janicki
W 1999 roku wkroczyli na rynek z działalnością w zakresie projektowania architektonicznego oraz wykonawstwa w zakresie aranżacji wnętrz. Od tej pory nastąpił ogromny rozwój firmy. W 2005 roku rozpoczęli budowę obiektu – Restauracja Pomarańczowy Fortepian. W tym czasie nastąpiła szeroko zakrojona działalność gastronomiczna w Restauracji, jak i rozwój działu cateringu i obsługi firm, a także organizacja koncertów i działania kulturalne. Od roku 2006 zorganizowali kilkadziesiąt koncertów goszcząc w swoich wnętrzach wielu znakomitych artystów polskiej i zagranicznej sceny (Mietek Szcześniak, Hanna Banaszak, Janusz Radek, Grażyna Łobaszewska, Halina Zimmermann, Piotr Gąsowski, Caroline Mhlanga, Elżbieta Adamiak, Marcin Kydryński, Dian Pritiwi, Oleg Kieryew, Keith Javors, Janusz Szrom, Dżem – Maciej Balcar, Lora Szafran, Joyce Lyle, Jaz Band Ball Orchestra, Breakout, i wiele innych) Byli współorganizatorami wielu wystaw artystycznych, aukcji charytatywnych, plenerem dla ujęć filmowych, miejscem spotkań i kulinarnych doznań – ambasadorów, ludzi kultury i sztuki oraz Prezydenta Polski – Bronisława Komorowskiego. Restauracja Pomarańczowy Fortepian stworzyła markę dla Piły i regionu. Przez dziewięć lat gotują i tworzą dla ludzi z całego świata, którzy odwiedzają Piłę. W 2012 roku otworzyli kolejny lokal w centrum Piły – Restauracja i Klub Molino. Zamienili zdewastowany obiekt w samym centrum Piły na lokal odwiedzany systematycznie przez mieszkańców Piły, okolic i wszystkich gości z kraju i zagranicy. Na przełomie 2014-2015 roku nastąpiło otwarcie Hotelu Forma, który oferuje komfortowe noclegi, dobrą zabawę i smaczne jedzenie. W ciągu zaledwie 10 miesięcy dokonali rozbudowy, przebudowy i stworzyli miejsce, gdzie z zadowoleniem można zorganizować konferencje, spotkania i bale do 300 osób czy zapewnić nocleg na europejskim poziomie. Zatrudniają łącznie 52 osoby i w tym roku stworzą kolejne miejsca pracy.

Piotr Czarnota
Mega-Pol-Trans Piotr Czarnota to firma działająca w branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) od 18 lat. Specjalizuje się w transporcie krajowym i międzynarodowym. Siedziba firmy mieści się w Pile przy ulicy Wawelskiej 117. Podmiot dysponuje taborem 60 pojazdów ciężarowych oraz oferuje 80 miejsc pracy z zakresu logistyki, spedycji oraz mechaniki samochodowej. Firma wybudowała, będące jej własnością, powierzchnie biurowo-magazynowe spełniające najwyższe standardy stawiane przez Grupę Żywiec oraz Europart, które zostały uznane najładniejszymi obiektami obu tych sieci. Piotr Czarnota patrzy z perspektywą w przyszłość i planuje dalsze działania urbanizacyjne na terenie miasta Piły.

Spółdzielnia Socjalna Perfekcja
Spółdzielnię założyło siedmioro podopiecznych pilskiego MONAR-MARKOT. Pełni zaangażowania prowadzą kawiarnię „Perfekcja” mieszczącą się przy ulicy Kadetów w Pile, w której można zjeść pyszne śniadania i obiady. Ponadto w „Perfekcji” są pieczone ciasta i chleb na zamówienie, możliwa jest również opcja z dowozem. Spółdzielnia Socjalna Perfekcja wielokrotnie angażowała się w życie kulturalne i sportowe miasta zapewniając smaczne posiłki uczestnikom pilskich wydarzeń.

WYDARZENIE ROKU:

Pokaz mody Zoomy Fashion
Zoomy Fashion to promocja miasta Piły na terenie całego kraju poprzez organizację pokazu mody na światowym poziomie. Michał Kranc promuje miasto na nieodkrytych dotąd obszarach pilskiej mody, aktywując, a także integruje środowisko modowe w Pile. W roku 2014 po raz drugi z wielkim sukcesem medialnym zorganizował pokaz mody Zoomy Fashion, na który przyjeżdżają kreatorzy mody z całego kraju. Dzięki tej działalności wypromował rodzimych twórców odzieży i dodatków. Pokazy mody współorganizuje także w Poznaniu i Wrześni. Wydarzenie to miało bardzo pozytywny oddźwięk w całym kraju.

Dwumecz Reprezentacji Polski Mężczyzn U-21 w Futsalu Polska-Belgia
Data 30.11 – 01.12.2014 zapadnie na pewno w pamięci wszystkim kibicom futsalu w naszym mieście oraz okolicach. W tych dniach w Pile miała miejsce impreza sportowa na najwyższym europejskim poziomie – dwumecz futsalu Polska-Belgia.

Liczne starania prezesa OZPN Mariusza Markowskiego, który od samego początku zaangażował się w ten projekt, doprowadziły do zaistnienia w Pile wydarzenia o randze międzynarodowej. Pilski futsal zyskuje coraz więcej sympatyków, a zaangażowanie organizatorów zostało docenione przez Polski Związek Piłki Nożnej w Warszawie, który jest gotowy przyznać naszemu miastu organizację jeszcze większych wydarzeń podobnej, lub wyższej rangi.

Aeroklub Ziemi Pilskiej i Międzynarodowy Zlot Dwupłatowców
Aeroklub Ziemi Pilskiej jest stosunkowo młoda organizacja. W tym roku będzie obchodził swoje 25 urodziny, a powstał oficjalnie 19 marca 1990 r. Wcześniej w Pile funkcjonowała filia Aeroklubu Bydgoskiego. W tym czasie wyszkolonych zostało ok. 40-50 pilotów samolotowych oraz 100-120 pilotów szybowcowych. W przypadku Aeroklub Ziemi Pilskiej nie prowadzi komercyjnej działalności szkoleniowej. Organizacja jest nastawiona na typową działalność statutową. Wpływy ze szkoleń pokrywają wyłącznie resursy sprzętu. W historii Aeroklubu Ziemi Pilskiej odbyło się kilka dużych imprez. Kilkakrotnie był organizatorem zawodów szybowcowych. W latach 2011 – 2013 Aeroklub organizował wspólnie z miastem zawody balonowe, w latach 2012 i 2013 także zawody motoparalotniowe. W 2014 r. Aeroklub Ziemi Pilskiej zorganizował I Międzynarodowy Zlot Dwupłatowców podczas którego miały miejsce m.in.: pokaz Grupy Żelazny, przelot samolotów dwupłatowych nad lotniskiem i miastem, balet Dwupłatowców, przelot dywanowy nad lotniskiem, pokaz akrobacji szybowcowej, bitwa powietrzna modeli latających, pokaz modeli latających, pokaz akcji gaśniczej samolotu M18 Dromader, slalom parolotniowy. Wydarzenie to dostarczyło mieszkańcom miasta oraz licznie przybyłym gościom niezapomnianych wrażeń, a sama organizacja wydarzenia została wysoko oceniona zarówno przez widzów jak i uczestników zlotu.

OSOBOWOŚĆ ROKU:

Jarosław Rola
Jarosław Rola to archeolog z Muzeum Okręgowego w Pile. Badacz i pasjonat historii naszego miasta. Dzięki jego pracy mamy możliwość poznawać dotąd nieodkryte dzieje Piły. Po raz pierwszy w powojennej historii przeprowadził badania archeologiczne na placu Konstytucji 3 Maja. Szukał tam pozostałości po najstarszej świątyni chrześcijańskiej z przełomu XIII i XIV wieku. Wcześniej, u zbiegu ulic 14 Lutego i 11 Listopada odkrył cmentarzysko średniowieczne. Na skutek jego odkrycia dowiedzieliśmy się, że Piłę 600 lat temu napadli Krzyżacy.

Paweł Czyżykowski – portal dawna.pila.pl
Paweł Czyżykowski jest założycielem i administratorem portalu DAWNA.PILA.PL Jest to strona i forum poświęcone historii i tajemnicom dawnej Piły. Strona powstała z myślą, aby w łatwy i przystępny sposób przedstawić burzliwe i nieznane, a także zapomniane fakty, wydarzenia i ciekawostki z historii miasta. Głównym założeniem portalu jest zebranie w jednym miejscu wszystkich dostępnych materiałów na temat Piły. Wiele zamieszczonych w nich informacji pochodzi z prasy lokalnej, dostępnych publikacji książkowych, a także od mieszkańców Piły. W ten sposób portal nie tylko uczy, odkrywa przeszłość naszego miasta ale i integruje lokalne środowisko.

Ryszard Gotlib
Urodzony w Pile, absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 1995 r. Instruktor tańca w Pilskim Domu Kultury, przez 15 lat prowadził zajęcia Tańca Towarzyskiego, Salsy, Tanga Argentyńskiego. Od 2011 r. właściciel szkoły tańca MamboRico Latin Club. Uczestniczy w wielu akcjach promujących taniec i zdrowy tryb życia. Jest znanym w Polsce prezenterem zumby fitness, występuje na największych maratonach zumba, prowadzi w całej Polsce warsztaty salsy bachaty oraz master class zumba. Przeprowadzał zbiórki dla potrzebujących m.in. maratony charytatywne Zumby Fitness, gdzie zbierane były pieniądze na rehabilitację dla Darii Pyszewskiej oraz wspierał Fundację Małe Radości z Margonina. Szkoła Tańca Mamborico Latin Club współorganizowała Koncert Charytatywny połączony ze zbiórką darów „Na pomoc Ukrainie”. Ryszard Gotlib prowadzi maratony charytatywne pod hasłem „Karmimy Psiaki” fundacji Sarigato z Krakowa, wspierające schroniska dla zwierząt w całej Polsce. Maratony odbyły się już w Koninie, Wrocławiu Krakowie i Poznaniu, w przygotowaniu są Warszawa, Szczecin i Koszalin. Prowadzi również bezpłatne warsztaty z młodzieżą, m.in. w Gimnazjum nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pile.

Leszek Sadowski
Leszek Sadowski to popularyzator amatorskiego sportowego kolarstwa w regionie oraz wykorzystania roweru do aktywnej formy wypoczynku. Prezes Grupy Kolarskiej Masters Kameleonteam oraz organizator Otwartych Mistrzostw Piły w Kolarstwie Szosowym. W 2014 r. odbyła się już VIII edycja tego sportowego wydarzenia, a w głównych wyścigach wzięło udział ok. 300 kolarzy. Zawody są dostępne i zorganizowane dla wszystkich chętnych zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych mniej lub więcej zaawansowanych. Ponadto Leszek Sadowski bierze czynny udział w wyścigach kolarskich. W roku 2014 zdobył: I miejsce w Kolarskich Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas – kat. masters M60A, II miejsce w Kolarskich Mistrzostwach Polski w jeździe dwójkami na czas – kat. masters M60A, III miejsce w Mistrzostwach Polski – kat. drużynowa jazda na czas.

DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI:

Komitet Organizacyjny „Pomagamy Filipowi Mejerowi”
Działania, które podjął Komitet, miały na celu pomoc Filipowi Mejerowi – uczniowi ZS Nr 3 w Pile, mieszkańcowi naszego miasta oraz jego rodzicom. Wszystkie zaplanowane i podjęte działania spotkały się z pozytywnym wydźwiękiem wśród lokalnych społeczności i sprawiły, że udało się zaangażować mieszkańców naszego miasta, którzy w niezwykle aktywny i bezinteresowny sposób wsparli inicjatywę Komitetu. Komitet działał 8 miesięcy, w trakcie, których udało się przeprowadzić szereg działań zmierzających do zdobycia środków potrzebnych na rehabilitację Filipa Mejera. Pod hasłem BUDZIMY FLIPA zorganizowano:

– kiermasz ozdób świątecznych oraz prac wykonanych przez uczniów pilskich placówek oświatowych,

– zbiórkę pieniędzy do puszek kwestowych (pakowanie zakupów klientom placówek handlowych na Osiedlu Górnym)

– koncert charytatywny pn. „Gramy dla Filipa” z udziałem gwiazd: Bartka Wrony i Tomka Dolskiego oraz wydarzenia towarzyszące: loterię, sprzedaż ciasta oraz ofiarowanych przez mieszkańców Piły przedmiotów

– mecz charytatywny z udziałem uczniów i nauczycieli z ZS Nr 3 oraz I LO w Pile, a także sprzedaż ciast, ozdób wielkanocnych, ofiarowanych przedmiotów sportowych

– zbiórka plastikowych nakrętek

Ogólna kwota przekazana na konto Filipa to: 31 850,41 zł.

To wielki sukces grupy zaangażowanych w niesienie pomocy osób. Największą nagrodą dla nich na pewno jest fakt, że udało się obudzić Filipa.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Henryka Kamińskiego w Pile
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Henryka Kamińskiego w Pile w ubiegłym roku świętowało 60-lecie istnienia. Od początku istnienia pilski oddział budował podwaliny turystyki i krajoznawstwa w Pile skupiając ludzi pełnych pasji i zaangażowania. Jak sami piszą o sobie „Pracowali społecznie nie dla siebie, a dla wszystkich”. Za to działanie byli wielokrotnie nagradzani, ale największą nagrodą są niewątpliwie kolejne pokolenia pasjonatów turystyki. Dziś PTTK Piła skupia około 140 członków, ale sympatyków, którzy czynnie uczestniczą w inicjatywach PTTK jest o wiele więcej, bo kto z nas nie zna, rajdów Staszicowskich, Wiosenne przebudzenie czy „Sobót na dwóch kółkach”.

Wspólnoty mieszkaniowe zaangażowane w rewitalizację Śródmieścia
Przed kilkoma laty władze miasta Piły stworzyły projekt przebudowy, modernizacji centrum miasta w rejonie ulic 11 Listopada, 14 Lutego, pl. Konstytucji 3 Maja. Centrum, którego Piła tak właściwie od czasów powojennych nigdy nie miała. Prezydent Piły postanowił odzyskać to, czego również pozostało tak niewiele – historię – tę namacalną. W projekcie znalazł się element odzyskania historycznej kostki brukowej i ponownego jej użycia. Do projektu dołączyły nowe elementy, ławeczki, oświetlenie, nowe nasadzenia, miejsce wypoczynku i spotkań mieszkańców. W tym otoczeniu widoczne pozostałyby szare kamienice, które są naszym niekwestionowanym bogactwem. O ten element mogliśmy zadbać tylko pośrednio. Prezydent Miasta Piły zwrócił się do mieszkańców wspólnot, przyległych kamienic prosząc o włączenie się w projekt w zakresie przywrócenia świetności elewacji kamieniczek. Zarządcy zajęli się analizą tego niełatwego zadania i postanowili wdrożyć je w życie. Już przed wejściem wykonawcy z ramienia Gminy Piła, stanęły rusztowania przy pierwszej kamienicy. Nagle budynek, który nie przyciągał wzroku wyłonił się ze swojej szarości i pokazał piękno architektoniczne. Mieszkańcy zadbali o najmniejsze detale. Kolejne kamienice zaczęły zmieniać swój wygląd, a ulica odzyskała dawny blask, nie tylko dzięki renowacji, ale także dzięki iluminacjom świetlnym, które podziwiać możemy od zmierzchu. W tym miejscu Prezydent Miasta Piły składa wielki ukłon w stronę ludzi tak społecznie odpowiedzialnych, bo również dzięki nim, ich zaangażowaniu odzyskaliśmy historię i nowy estetyczny wizerunek. Są to ludzie, którym nie jest obojętne miasto, w którym żyją.

Grand Prix otrzymał Stanisław Dąbek – animator życia artystycznego i kulturalnego w Pile, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury. To człowiek, który z pasją i poświęceniem oddaje się tworzeniu wysokiej jakości kultury w mieście. Od 15 lat jest organizatorem Festiwalu Teatralnego –„Teatr pasja rodzinna”, który na stałe wpisał się w kalendarz życia kulturalnego Piły. Od 96 roku prowadzi „Karnet Kulturalny” w Telewizji Asta. W realizowanym z dużym pietyzmem magazynie najważniejszą rolę odgrywa sztuka, kultura i twórcy. Stanisław Dąbek znany jest również z roli konferansjera – prowadzi imprezy muzyczne i teatralne, ale dał się poznać również jako moderator spotkań poetyckich. W roku 2000 otrzymał nagrodę Zasłużony Działacz Kultury oraz trzykrotnie został wyróżniony w plebiscycie Tygodnika Pilskiego tytułem „Człowiek Roku”.

(SE)

wreczono_syriusze10

wreczono_syriusze48 wreczono_syriusze11 wreczono_syriusze12 wreczono_syriusze13 wreczono_syriusze14 wreczono_syriusze15 wreczono_syriusze16 wreczono_syriusze17 wreczono_syriusze18 wreczono_syriusze19 wreczono_syriusze20 wreczono_syriusze21 wreczono_syriusze22 wreczono_syriusze23 wreczono_syriusze24 wreczono_syriusze25 wreczono_syriusze26 wreczono_syriusze27 wreczono_syriusze28 wreczono_syriusze29 wreczono_syriusze30 wreczono_syriusze31 wreczono_syriusze32 wreczono_syriusze33 wreczono_syriusze34 wreczono_syriusze35 wreczono_syriusze36 wreczono_syriusze37 wreczono_syriusze38 wreczono_syriusze39 wreczono_syriusze40 wreczono_syriusze41 wreczono_syriusze42 wreczono_syriusze43 wreczono_syriusze44 wreczono_syriusze45 wreczono_syriusze46 wreczono_syriusze47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *