Wrześniowy numer Tętna Regionu czeka na Państwa! Zapraszamy do lektury! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wrześniowy numer Tętna Regionu czeka na Państwa! Zapraszamy do lektury!

ikona

Niestety, wakacje pozostają tylko wspomnieniem. Dla uczniów rozpoczął się kolejny rok szkolny, a dla tych bardziej dorosłych znój w codziennym kieracie pracy. Lato również zbliża się do swego kresu. Ale taka jest kolej rzeczy, bo przecież panta rhei! Koleją rzeczy jest również kolejny numer Waszej ulubionej gazety. Możecie mi wierzyć, że warto sięgnąć po to jeszcze pachnące farba drukarską wydanie, każdy znajdzie w nim coś satysfakcjonującego dla Siebie. Zapraszam do sympatycznej lektury!

We wrześniowym numerze:

- Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

- w dodatku „Z pierwszej ręki” wiadomości z Pilskiego Ratusza,

- zajmująca publicystyka i wiele więcej!

- etc., etc.

Rekomendujemy:

„Trudno się dziwić Panu Prezydentowi, że podchodzi teraz ostrożnie do tematu”

Rozmowa z Rafałem Dobruckim, długoletnim zawodnikiem pilskiej Polonii, a także byłym radnym rady miasta Piły, a obecnie trenerem, o dawnych i obecnych czasach pilskiego klubu żużlowego.

str. 28 i 29

Szpital na peryferiach?!

Nie trzeba nikogo przekonywać, że szpital specjalistyczny w Pile cieszył się do niedawna dobrą opinią i posiadał doświadczony, niezwykle fachowy personel medyczny i nie tylko.
To jest aksjomat. Jednak od czasu nastania NOWEGO (czyt. dyrektora/menadżera), który miał uchronić pilską lecznicę od utonięcia w odmętach, z dnia na dzień zamiast lepiej, jest gorzej i gorzej. Szarogęszenie się wasala starosty, wdrażanie poronionych pomysłów „racjonalizatorskich” i traktowanie pracowników jak zła koniecznego (a może nawet niekoniecznego?) z pilskiej placówki, będącej luksusowym, niezatapialnym okrętem, uczynił dziurawą krypę… napełniającą się coraz bardziej wodą.

str. 17

Pod Lupą – Siewca śmierci, czy STARCHY NA LACHY?!

Czasy mamy, jakie niestety mamy. Są one w sposób globalny zdominowane przez wirusa SARS-CoV-2, ale szczególnie przez ciągłe trąbienie o jego wyczynach, zjadliwości, etc., aby tylko coraz bardziej nakręcać spiralę strachu wśród społeczeństwa. Chcecie dowiedzieć się więcej? Myślę, że tak! A więc koniecznie zajrzyjcie Pod Lupę….

str. 3

Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.

We wrześniowym odcinku prezydent Piotr Głowski, czyli włodarz Grodu Staszica odpowiada na dwa pytania. A jakie? O tym na 9 stronie Waszej Gazety.

str. 9

PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek-Rataj we wrześniowym odcinku tej jakże potrzebnej rubryki, zatytułowanej „Odstąpienie od umowy”, wyjaśnia czy można odstąpić od umowy, gdy dokona się zakupu przez internet. Można, czy nie można. Trzeba spełnić jakieś warunki, czy można uczynić to bezwarunkowo? Chcecie poznać odpowiedź na te pytania? To koniecznie przeczytacie poradę pani mecenas. Zapraszam do lektury i przypominam, że pani Agnieszka Przeworek-Rataj czeka na kolejne państwa pytania.

str. 9

REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!

We wrześniowej edycji… a nie, nie tym razem nie uchylę nawet rąbeczka tajemnicy. Nie bądźcie leniwi, zajrzyjcie koniecznie do Waszej rubryki interwencyjnej. Szcerze polecam!

GORĄCO POLECAMY!!!

- stałe kąciki porad

- lawinę konkursów z gradem cennych nagród

- i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zapraszam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny