Wrześniowy numer Tętna Regionu jest już do Waszej dyspozycji | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wrześniowy numer Tętna Regionu jest już do Waszej dyspozycji

zapowiedz

Jeszcze niedawno narzekaliśmy na afrykański skwar, a tu nagle – niczym przez obrót kalejdoskopu – pogoda zmieniła się diametralnie. Zapachniało słotną jesienią. Choć synoptycy mówią, że jeszcze trochę będziemy mogli nacieszyć się słoneczna i ciepłą aurą. Oby! A w związku z tym, że za oknami szaruga, a nawet gdy pogoda znowu zrobi woltę, warto sięgnąć do najnowszego wydania Waszej gazety. W niej znajduje się dla każdego coś miłego i przydatnego. Zachęcam do lektury, tych najmłodszych, i tych którzy wkroczyli w jesień życia. Naprawdę warto!  

We wrześniowym wydaniu:

- Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

- w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,

- kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.

- zajmująca publicystyka i wiele więcej!

Rekomendujemy:

- To inny Augustyn! Senator MIECZYSŁAW AUGUSTYN nie ubiega się o reelekcję!

Jan Augustyn z Kaźmierza, to człowiek zagadka, choć już po raz drugi pod rząd próbuje uzyskać mandat senatora RP. Tak jak było przed czterema laty, tak i w wyborach A.D. 2019 będzie – zgodnie z alfabetem – pierwszy na liście wyborczej w okręgu nr 88. Ten staruszek nie jeździł przed poprzednimi wyborami, i nie jeździ przed tą elekcją po swoim okręgu wyborczym. Jego Komitet nie rozwiesza plakatów, banerów i nie reklamuje się w żadnych mediach. Prawie nikt, no poza jego rodziną i cząstką mieszkańców Kaźmierza, nie zna jego oblicza. Ów dziadziulek, rzekomo mający apetyt na mandat wyższej izby polskiego parlamentu, jest niczym verne’owski KAPITAN NEMO!

str. 16

Koalicje i partie przedstawiły swoich kandydatów na posłów i senatorów.

Wybory już 13 października. Nie może Ciebie zabraknąć przy urnie! Pamiętaj: Głosowanie to Twój przywilej!!!

str. 12 i 14

Tętno Gminy Kaczory

str. 19, 20, 21, 22

- Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.

We wrześniowym odcinku prezydent Głowski odpowiada na pytanie: jaka może być przyszłość pilskiego żużla…

Koniecznie zapoznajcie się z odpowiedzią włodarza Grodu Staszica.

str. 9

- PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek –Rataj we wrześniowym wydaniu tej jakże przydatnej rubryki, porusza kwestię „Braku zgody na rozwód”. Nasza doradczyni odpowiada, na podstawie przykładów, kiedy brak zgody na rozwód ze strony jednego z małżonków, może być skuteczny, tzn. kiedy sąd może nie udzielić owej zgody. Zapewniam, że warto, ba, trzeba przeczytać tę poradę, bo różne występują w życiu sytuacje. Oby nie. Ale warto, być na wszystko przygotowanym.

Przypominamy, że mecenas Agnieszka Przeworek-Rataj cały czas liczy na kolejne pytania od państwa.

str. 9

REAKCJA w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!

We wrześniowym odcinku Waszej interwencyjnej rubryki poruszyłem, a właściwie nasza Czytelniczka poruszyła, kwestię foliówek. Na kanwie jednego z naszych artykułów (Pozbądź się foliówki) „Mieszkanka grodu Staszica” zaapelowała do władz (centralnych), aby mniej mówiły, a zajęły się konkretnie i skutecznie usunięciem foliówek z naszego życia. Po szczegóły odsyłam do wrześniowej REAKCJI!
 
- Pod Lupą –  wrześniowy odcinek zatytułowałem „Pokażmy, że Polak potrafi… iść gremialnie do urn wyborczych!”. Poza dowodzeniem, jak ważna jest możliwość uczestnictwa w wolnych wyborach, przedstawiłem trochę statystyki związanej z frekwencją wyborczą w krajach starego kontynentu. Można się z niej dowiedzieć jak inne nacje traktują wybory i które miejsce zajmuje Polska pod tym względem (czyt. frekwencji wyborczej) w Europie. Więcej znajdziecie Państwo Pod Lupą. Zaręczam, że warto i trzeba sięgnąć do wrześniowej rubryki. Nawet ci, którzy mają awersję do czytania, nie zmęczą się tym niezbyt długim tekstem. Jeszcze raz zapraszam do interesującej lektury!

GORĄCO POLECAMY!!!
- stałe kąciki porad
- lawinę konkursów z gradem cennych nagród
- i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zachęcam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny