Wykazali się największą wiedzą z zakresu ekologii | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wykazali się największą wiedzą z zakresu ekologii

Propagowanie wśród dzieci i młodzieży z terenu subregionu północnej Wielkopolski wiedzy ekologicznej i zrozumienie funkcjonowania złożonej struktury świata przyrodniczego to cele X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski, która zakończyła się sukcesami pilskich uczniów. 1 grudnia prezydent Piotr Głowski spotkał się z dziećmi i młodzieżą – laureatami, którzy wykazali się największą wiedzą z zakresu ekologii. Spotkanie odbyło się w SP 6, którą reprezentowało sześciu uczniów.

- Ekologia to jedno z podstawowych wyzwań, które przed miastem stoi. Myślimy o mieście, w którym nie tylko będzie się dobrze żyło – pod względem pracy, studiowania, ale również, jakości życia, co jest związane z ekologią – oddychaniem świeżym powietrzem, piciem czystej wody. Pomyślałem, aby wykorzystać waszą wiedzę, zainteresowania na potrzeby różnych akcji, projektów ekologicznych. Robimy takie rzeczy z dorosłymi i z maluszkami, ale one nie mają wpływu jeszcze na rodziców. Teraz chcemy trafić do waszego pokolenia z projektami, na które jest dofinansowanie. Dziś składam wam propozycję, nad którą się zastanówcie – mówił podczas spotkania z młodzieżą prezydent Piły Piotr Głowski.

Laureaci nagrodzeni drobnymi upominkami przez prezydenta Piły to: Wiktor Dzidziul – uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile, zwycięzca w kategorii szkół podstawowych X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski i zwycięzca XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. W kategorii szkół podstawowych Jakub Kujawski  (SP 6) zdobył wyróżnienie w finale powiatowym i trzecie miejsce w finale subregionalnym. W kategorii szkół gimnazjalnych, w finale powiatowym triumfowała Gabrysia Bazimierowska, przed Alicją Tyrańską i Karolem Wiśniowieckim – cała trójka to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile. Wyróżnienie otrzymały Magdalena Wagner i Weronika Guss (obie z SP 6). W finale subregionalnym trzecie miejsce wywalczyła Gabrysia, a Alicja i Magda wróciły z tej ostatecznej rozgrywki z wyróżnieniami.

Podczas finału uczestnicy zmierzyli się z testem obejmującym zakres ekologii, ochrony środowiska, jak również wiedzy o naszym regionie. Organizatorzy tegorocznej olimpiady zmienili nieco formułę testów, w których obok zadań typu zamkniętego, znalazły się zadania otwarte, polegające na rozpoznawaniu wybranych gatunków zwierząt i roślin.

Sebastian Daukszewicz

wykazali_sie_wiedza00

wykazali_sie_wiedza23 wykazali_sie_wiedza01 wykazali_sie_wiedza02 wykazali_sie_wiedza03 wykazali_sie_wiedza04 wykazali_sie_wiedza05 wykazali_sie_wiedza06 wykazali_sie_wiedza07 wykazali_sie_wiedza08 wykazali_sie_wiedza09 wykazali_sie_wiedza10 wykazali_sie_wiedza11 wykazali_sie_wiedza12 wykazali_sie_wiedza13 wykazali_sie_wiedza14 wykazali_sie_wiedza15 wykazali_sie_wiedza16 wykazali_sie_wiedza17 wykazali_sie_wiedza18 wykazali_sie_wiedza19 wykazali_sie_wiedza20 wykazali_sie_wiedza21 wykazali_sie_wiedza22