Wypadek na K-11 w Chodzieży | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wypadek na K-11 w Chodzieży

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Nowy Rok, 1 stycznia 2018 roku, pierwszą interwencją Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży był wypadek w komunikacji drogowej na trasie krajowej K-11 w Chodzieży.

Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Chodzieży informację o zderzeniu się dwóch pojazdów na ulicy Ujskiej otrzymał kilka minut po godzinie 17-tej. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy ratowniczo – gaśnicze z JRG PSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że dwa samochody osobowe marki BMW oraz Opel zderzyły się ze sobą na prostym odcinku drogi.

W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba, której pomocy medycznej udzielił zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ranna osoba została przetransportowana ambulansem do Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. Droga krajowa podczas działań była zablokowana.

W działaniach trwających prawie półtora godziny brały udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej (7 strażaków), Państwowe Ratownictwo Medyczne (2 ambulansy) oraz Policja (3 radiowozy).

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: archiwum JRG PSP w Chodzieży