Wypadek należącej do armii USA ciężarówki między Piłą a Szydłowem | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wypadek należącej do armii USA ciężarówki między Piłą a Szydłowem

W piątek, 21 grudnia br., na drodze wojewódzkiej nr 179, pomiędzy Piłą a Szydłowem doszło do wypadku drogowego z udziałem wojskowej ciężarówki, która uderzyła w przydrożne drzewo.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali rozbity pojazd należący do armii USA. Samochodem ciężarowym podróżowało trzech żołnierzy, jeden z nich opuścił pojazd o własnych siłach, dwóch pozostałych pozostawało w zniszczonej kabinie. Z samochodu ciężarowego na jezdnię spadł przewożony kontener. Jadący z przeciwka samochód osobowy chcąc uniknąć zderzenia z kontenerem zjechał na pobocze. Łącznie w wypadku uczestniczyło 5 osób.

Pierwsze działania straży polegały na wykonaniu dostępu do uwięzionych w pogiętej ciężarówce. Równocześnie, wspólnie z zespołami karetek pogotowia ratunkowego udzielano pierwszej pomocy wszystkim uczestnikom zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia przybywały kolejne zastępy, w tym Grupa Operacyjna pod dowództwem bryg. Rafała Mrowińskiego – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Ze względu na charakter zdarzenia na miejsce przybyła również Żandarmeria Wojskowa.

Działania trwały ponad 6 godzin, udział w nich wzięły zastępy z JRG PSP nr 1 w Pile, OSP Szydłowo, OSP Skrzatusz oraz Wojskowa Straż Pożarna z Dolaszewa.

KP PSP w Pile

wypadek_ciezarowki01

wypadek_ciezarowki02 wypadek_ciezarowki03 wypadek_ciezarowki04 wypadek_ciezarowki05