Wypadek w Podaninie na K-11 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wypadek w Podaninie na K-11

3 lutego 2018 roku o godzinie 6:19 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymał informację o wypadku samochodów osobowych na drodze krajowej DK11 w miejscowości Podanin (gmina Chodzież).

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG PSP w Chodzieży, pogotowie ratunkowe oraz Policję. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na skrzyżowaniu drogi Krajowej K-11 z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane, a uszkodzone pojazdy znajdowały się w rowie. Rannym pierwszej pomocy medycznej udzieliło Państwowe Ratownictwo Medyczne, a następnie poszkodowanych przetransportowano ambulansami do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych oraz posypaniu ropopochodnych plam sorbentem.

W działaniach trwających godzinę brały udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, (7 strażaków), Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: archiwum JRG

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA