Wysoccy Bracia Kurkowi uczcili Święto Niepodległości nie tylko strzelając | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wysoccy Bracia Kurkowi uczcili Święto Niepodległości nie tylko strzelając

Ostatnim akcentem sezonu strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Wysokiej było Strzelanie o godność Króla Niepodległościowego A.D. 2017. Zanim jednak wysoccy Bracia udali się na strzelnicę „Walochówka“, wraz ze swoim sztandarem wzięli udział w miejscowym kościele we Mszy Św. w intencji Ojczyzny, a następnie, wspólnie z innymi delegacjami, złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem ku czci Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej. Dla upamiętnienia 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oddany został też salut honorowy z brackiej armaty.

Po przyjeździe na strzelnicę rozpoczął się turniej strzelecki. Gośćmi honorowymi turnieju byli  m.in.: przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wysoka Henryk Stańczyk, proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Wysokiej ks. Paweł Zalewski i dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysokiej Anatol Najmowicz.

Strzelano, jak zwykle, do tarcz honorowych oraz do Tarczy Królewskiej. Pierwsza z tarcz honorowych ufundowana przez Brata Franciszka Miedzińskiego przypadła w udziale Bratu Romanowi Sadzakowi, który wyprzedził Braci: Jana Mrotka i Jana Jóźwinę. W strzelaniu do tarczy Brata Marka Madeja najlepszym okazał się Brat Waldemar Kotecki przed Siostrą Patrycją Liebrecht i Bratem Romanem Sadzakiem. Trzecią z tarcz ufundowała Siostra Kamila Helińska. Trafiła ona do rąk Dawida Liebrechta, który okazał się lepszy od Brata Andrzeja Oziminy i Brata Jana Jóźwiny. O ostatnią tarczę honorową, której funfatorem był właściciel gabinetu rehabilitacji i masażu LIBRA-MED Dawid Librecht, zaciętą walkę zwycięsko zakończył Brat Witod Krzyżosiak, który pokonał Brata Jana Mrotka i Brata Mirosława Mantaja.

Najważniejsza z tarcz i tytuł Króla Niepodległościowego A. D. 2017 przypadł w udziale Bratu Andrzejowi Oziminie zaś tytuły Pierwszego i Drugiego Rycerza Braciom: Mirosławowi Mantajowi i Janowi Jóźwinie. Niestety, zapadające ciemności uniemożliwiły przeprowadzenie Strzelania do Kura, tradycyjnie kończącego każdy turniej. W związku z tym zapadła decyzja, iż strzelanie to zostanie przeprowadzone podczas kolejnego strzelania już w przyszłym roku.

M.M.

wysoccy_bracia_uczcili01

wysoccy_bracia_uczcili02 wysoccy_bracia_uczcili03 wysoccy_bracia_uczcili04 wysoccy_bracia_uczcili05 wysoccy_bracia_uczcili06 wysoccy_bracia_uczcili07 wysoccy_bracia_uczcili08 wysoccy_bracia_uczcili09 wysoccy_bracia_uczcili10 wysoccy_bracia_uczcili11 wysoccy_bracia_uczcili12 wysoccy_bracia_uczcili13 wysoccy_bracia_uczcili14 wysoccy_bracia_uczcili15 wysoccy_bracia_uczcili16 wysoccy_bracia_uczcili17 wysoccy_bracia_uczcili18 wysoccy_bracia_uczcili19 wysoccy_bracia_uczcili20 wysoccy_bracia_uczcili21 wysoccy_bracia_uczcili22 wysoccy_bracia_uczcili23 wysoccy_bracia_uczcili24 wysoccy_bracia_uczcili25 wysoccy_bracia_uczcili26 wysoccy_bracia_uczcili27 wysoccy_bracia_uczcili28