Wysokie pozycje i medale lekkoatletów Gwardii w Zielonej Górze

wysokie_pozycje_lekkoatletow

Podczas występu w Zielonej Górze, lekkoatleci Gwardii powrócili z dwoma medalami, na 100 m. Złoty medal zdobyła Klaudia Adamek z nowym rekordem życiowym – 12,11s. Wychowanka trenera Romana Marciniaka, po pierwszym dniu zawodów, startowała jeszcze w biegu na 300 m zajmując drugą lokatę z czasem 40,95s.

Tuż za podium, bo na czwartym miejscu przybiegła, druga gwardzistka Susana Lachele na 300 m, również pobijając swój rekord życiowy wynikiem 41,52s, poprawiła ona też, życiówkę na dystansie, 100 m – 12,65 s. Na piątym miejscu w tych mistrzostwach uplasowała się Patrycja Adamek startując na 300 m ppł., jej czas, też jest jej nowym rekordem życiowym – 45,76 s. Bieg na 600 m z udziałem Anny Meszyńskiej był dla tej zawodniczki pechowy, popchnięta przez konkurentki zaliczyła przewrotkę tuż po starcie i nie mogła wziąć udziału w walce o medal, na 1000 m. Dominika Wiedera dobiegła do mety z czasem 3:06,24s.

W sezonie 2014, gwardziści zdobyli sześć medali rangi Mistrzostw Polski i ponad 155 punktów do współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym, co plasuje ich w ścisłej czołówce Wielkopolski i na pierwszym miejscu w naszym regionie.

Tekst : Roman Marciniak