XIII Powiatowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  XIII Powiatowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

  W Leżenicy na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas 25 maja br. odbył się XIII Powiatowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. Uczestniczyli w nim podopieczni pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Pile, delegacje Domów Pomocy Społecznej oraz zaproszeni goście.

  Obchody rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Leżenicy, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy nominat ks. Krzysztof Włodarczyk. We mszy uczestniczyli również: dziekan pilski ks. Dariusz Jastrząb, wicedziekan ks. Dariusz Presnal, dyrektor Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas w Pile ks. Leonard Zych, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Pile ks. Władysław Nowicki i proboszcz parafii w Róży Wielkiej Ks. Adam Paź.

  Następnie odbył się uroczysty przemarsz na teren WTZ Caritas, prowadzony przez orkiestrę dętą pod batutą Wiesława Pawlaka.

  W tym roku obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej miały charakter piknikowy w związku z tym nie zabrakło pieczonej kiełbaski na grillu i z ogniska, grochówki i ciasta. Oprócz tego – dla zainteresowanych – odbyły się warsztaty bębniarskie oraz konkurs rzutów karnych. Nie zabrakło też wspólnych tańców.

  Wśród gości obecny był także starosta pilski Eligiusz Komarowski, który przy okazji wizyty w WTZ Leżenica zapoznał się z warunkami jakimi dysponuje ta placówka. Nie zabrakło także innych przedstawicieli władz powiatu – etatowego członka zarządu Przemysława Pochylskiego i członków zarządu – Jerzego Wiesiołka i Mirosława Pierko. Obecni byli również przedstawiciele gminy Szydłowo z wójtem Dariuszem Chrobakiem, posłowie – Błażej Parda i Krzysztof Paszyk oraz dyrektorzy i kierownicy placówek z powiatu pilskiego.

  Agnieszka Matusiak
  Starostwo Powiatowe w Pile

  powiatowy_dzien_godnosci00

  powiatowy_dzien_godnosci07 powiatowy_dzien_godnosci01 powiatowy_dzien_godnosci02 powiatowy_dzien_godnosci03 powiatowy_dzien_godnosci04 powiatowy_dzien_godnosci05 powiatowy_dzien_godnosci06