XIV pilski Jesienny Bieg za nami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  XIV pilski Jesienny Bieg za nami

  Ostatnia sobota września w Pile przebiegła pod znakiem sportowej rywalizacji. 28 września 2019roku odbył się XIV Bieg Jesieni. Wspaniała atmosfera, słoneczna pogoda, i aktywnie spędzony czas sprawiły, że radości i uśmiechom dzieci oraz dorosłych na mecie nie było końca. Trasę liczącą 3.5 km z Gościńca Rębajło do OTW Płotki pokonało ponad 350 uczestników, którzy przy zapisie otrzymali darmowe, pamiątkowe koszulki, a na mecie czekał słodki baton – który wręczył m.in. zastępca prezydenta Piły Krzysztof  Szewc – oraz woda mineralna, grochówka i herbata.

  Tradycyjnie mimo mniejszej frekwencji niż rok temu zawsze zadowolony jest dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile Dariusz Kubicki, ponieważ cele takie jak propagowanie zdrowego stylu życia, integracja społeczności lokalnej i zachęcanie kolejnych osób do uprawiania sportu zostały zrealizowane. Mimo że Piła w przyszłym roku może stracić wiele środków w budżecie miasta to sztandarowa impreza, czyli Bieg Wiosny, Jesieni i Sylwestrowy nie są zagrożone.

  - Myślę, że była to bardzo udana czternasta edycja Biegu Jesieni. Frekwencyjnie ok. 350 uczestników, to trochę mniej niż w latach poprzednich – przegraliśmy z grzybami. W ostatnich dniach duży wysyp grzybów w lasach i to było też widoczne na trasie biegu, że niektórzy zamiast na bieg udali się zbierać grzyby. A ci, którzy przybyli, jak zawsze mogli liczyć na bieg bez ścigania o miejsca na mecie. A jak rywalizacja to tylko sami ze sobą, by mogli pokonać krótki, ale dla amatorów ciężki bieg z podbiegami. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań by nasze trzy biegi, które organizujemy w danym roku utrzymane były na takim poziomie, na jakim są obecnie. Na tej imprezie nie oszczędzamy, bo to biegi po zdrowie – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

  Kolejny Bieg, tym razem Sylwestrowy, na Płotki już w grudniu. Zapraszamy.

  Więcej foto:
  GALERIA 1
  GALERIA 2

  Sebastian Daukszewicz
  Foto: (SE) & mm

  pilski_jesienny_bieg1_01

  pilski_jesienny_bieg1_22 pilski_jesienny_bieg1_02 pilski_jesienny_bieg1_03 pilski_jesienny_bieg1_04 pilski_jesienny_bieg1_05 pilski_jesienny_bieg1_06 pilski_jesienny_bieg1_07 pilski_jesienny_bieg1_08 pilski_jesienny_bieg1_09 pilski_jesienny_bieg1_10 pilski_jesienny_bieg1_11 pilski_jesienny_bieg1_12 pilski_jesienny_bieg1_13 pilski_jesienny_bieg1_14 pilski_jesienny_bieg1_15 pilski_jesienny_bieg1_16 pilski_jesienny_bieg1_17 pilski_jesienny_bieg1_18 pilski_jesienny_bieg1_19 pilski_jesienny_bieg1_20 pilski_jesienny_bieg1_21