Za nami kolejna Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz WTZ w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

    Za nami kolejna Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz WTZ w Pile

    25 września odbyła się XII Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ulicy Motylewskiej 24 w Pile. Rok temu udało się zebrać rekordową sumę ponad 23 tys. zł, natomiast w tym roku bez mała 6.700 zł.

    Jednak tu nie chodziło o rekordy, tylko o każdą pomoc ludzi o dobrych sercach i większych portfelach. Jak co roku do wylicytowania były obrazy pilskich artystów, wykonanych takimi technikami jak: tusz, akryl, akwarela, fotografia, olej czy szkic. Jak zapowiada Hanna Gapińska, kierownik WTZ, będzie jeszcze okazja nabyć prace, które w piątkowe popołudnie nie zostały wylicytowane.

    - Z informacji, które napływały do mnie od rana, mówiące że nie pojawi się na aukcji wielu stałych uczestników licytacji, to suma, którą udało się zebrać jest i tak fajna, i z niej się cieszymy. Na terenie powiatu jest coraz mniej przeprowadzanych aukcji, ponieważ na ich organizację niejednokrotnie trzeba wydać więcej od tego co uzyska się z licytowanych przedmiotów. My mamy wyjątkowe szczęście, że u nas jest inaczej. Zebrane pieniążki ucieszą wszystkich naszych uczestników. Na pewno fajnie je wydamy. Na co? to ustalimy na wspólnym spotkaniu. Serdecznie dziękujemy artystom i twórcom za przekazane prace, natomiast uczestnikom aukcji za przybycie i wspieranie naszych działań – mówi Hanna Gapińska, kierownik WTZ w Pile.

    W ubiegłym roku udało się z pozyskanych pieniędzy z licytacji dokończyć salę doświadczania świata oraz wyjechać z uczestnikami nad morze.

    Sebastian Daukszewicz

    za_nami_kolejna_aukcja10

    za_nami_kolejna_aukcja11za_nami_kolejna_aukcja40 za_nami_kolejna_aukcja12 za_nami_kolejna_aukcja13 za_nami_kolejna_aukcja14 za_nami_kolejna_aukcja15 za_nami_kolejna_aukcja16 za_nami_kolejna_aukcja17 za_nami_kolejna_aukcja18 za_nami_kolejna_aukcja19 za_nami_kolejna_aukcja20 za_nami_kolejna_aukcja21 za_nami_kolejna_aukcja22 za_nami_kolejna_aukcja23 za_nami_kolejna_aukcja24 za_nami_kolejna_aukcja25 za_nami_kolejna_aukcja26 za_nami_kolejna_aukcja27 za_nami_kolejna_aukcja28 za_nami_kolejna_aukcja29 za_nami_kolejna_aukcja30 za_nami_kolejna_aukcja31 za_nami_kolejna_aukcja32 za_nami_kolejna_aukcja33 za_nami_kolejna_aukcja34 za_nami_kolejna_aukcja35 za_nami_kolejna_aukcja36 za_nami_kolejna_aukcja37 za_nami_kolejna_aukcja38 za_nami_kolejna_aukcja39