Za nami prezentacja nowego zespołu siatkarek Enea PTPS Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Za nami prezentacja nowego zespołu siatkarek Enea PTPS Piła

Po pierwszym sparingu, po pierwszym turnieju towarzyskim w Bobolicach przyszła kolej, aby po raz pierwszy piskie siatkarki zaprezentowały się kibicom. W środę, 10 października w Auditorium Maximum PWSZ w Pile odbyła się się prezentacja drużyny Enea PTPS Piła na sezon 2018/2019 połączona z koncertem zespołu Contra Mundum w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Niestety w prezentacji zespołu udziału nie wzięła, co było dużym zaskoczeniem Natalia Sroka, która po trzech sezonach przerwy wróciła do pilskiego zespołu. Jak się okazało dwa dni temu Natalia poinformowała klub, że udaje się na urlop macierzyński. Cała impreza rozbudziła apetyty wśród kibiców. Będą musieli poczekać na inaugurację rozgrywek Ekstraklasy do początku listopada.

- Jaki to będzie sezon dla naszej drużyny? Trudne pytanie, na które nie lubię odpowiadać. Plany to jedno, a życie często przynosi niespodzianki. Sportowo chcielibyśmy, aby nie było gorzej jak w poprzednim sezonie. Zadowoli nas piąte miejsce lub wyższe. Uważam, że pierwsze cztery mecze sparingowe, które zostały rozegrane, pokazują że nie powinno być źle. Zespół co prawda nowy, widać ma potencjał. Jest to połączenie doświadczenia z młodością. Jak będzie nie wiem, zobaczymy. Przykładem może być sytuacja z wtorku, gdzie Natalia Sroka poinformowała nas, że udaje się na urlop macierzyński. Teraz lukę w składzie musimy zapełnić – mówi Radosław Ciemięga, prezes klubu Enea PTPS Piła.Cały czas szukamy sponsorów. Nie ukrywam, że teraz mamy ciężki czas, jeśli chodzi o finanse. Sytuacja ta może potrwać do grudnia. Od stycznia powinno być dużo lepiej, bo prowadzimy rozmowy z firmą Enea i trzeba być optymistą. Jeśli chodzi o ceny biletów to one nie wzrosną. Na ten sezon życzyłbym sobie i drużynie kolejnych środków finansowych i szczęścia w rozgrywkach, a kibicom emocji sportowych.

Po części oficjalnej przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany przez fanów moment luźnych rozmów z zawodniczkami, zbierania autografów i robienia wspólnych zdjęć.

Kilka dni temu siatkarki Enei PTPS Piła w pierwszym przedsezonowym turnieju rozgrywanym w Bobolicach zajęły trzecie miejsce. Nagroda dla najlepiej zagrywającej siatkarki turnieju powędrowała do skrzydłowej PTPS-u Piła Olgi Strantzali.

- Widać, że z każdym meczem gramy, co raz lepiej, a ostatni mecz z Chemikiem Police był wyrównany i mogliśmy go nawet wygrać, który też z meczu na mecz się rozkręca. Na razie większość czasu spędzamy na hali, hala jest naszym drugim domem, a czasami nawet pierwszym. Oczywiście każde takie wyjście do kibiców, jest nam szczególnie potrzebne, bo chcemy zachęcić kibiców do odwiedzania hali przy Żeromskiego w Pile. Liczymy na ich mocne wsparcie, tak jak to miało miejsce w poprzednim sezonie. Nie obiecujemy piątego lub wyższego miejsca, ale będziemy się starali, aby tak było – dodaje Mateusz Czerwiński, drugi trener siatkarek Enea PTPS Piła.

W dniach od 12 do 14 października w Pile odbędzie się turniej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, z udziałem zespołów występujących w Lidze Siatkówki Kobiet. Wstęp wolny.

Skład Enea PTPS Piła na sezon 2018/2019

Rozgrywające
Paulina Szpak
Patrycja Chrzan

Środkowe
Anna Stencel
Aleksandra Trojan
Julia Piotrowska
Kamila Kobus

Przyjmujące
Olga Stantzali
Klaudia Kaczorowska

Atakujące
Monika Kacprzak
Marharyta Azizova

Libero
Anna Pawłowska
Karolina Portalska

Sztab szkoleniowy

Trener
Guillermo Naranjo Hernández

II Trener
Mateusz Czerwiński

Statystyk
Fabio Gabban

Fizjoterapeuta
Karolina Czerwińska

Lekarz
Krzysztof Zając

Tekst i foto: Sebastian Daukszewicz

za_nami_prezentacja_siatkarek00

za_nami_prezentacja_siatkarek49 za_nami_prezentacja_siatkarek01 za_nami_prezentacja_siatkarek02 za_nami_prezentacja_siatkarek03 za_nami_prezentacja_siatkarek04 za_nami_prezentacja_siatkarek05 za_nami_prezentacja_siatkarek06 za_nami_prezentacja_siatkarek07 za_nami_prezentacja_siatkarek08 za_nami_prezentacja_siatkarek09 za_nami_prezentacja_siatkarek10 za_nami_prezentacja_siatkarek11 za_nami_prezentacja_siatkarek12 za_nami_prezentacja_siatkarek13 za_nami_prezentacja_siatkarek14 za_nami_prezentacja_siatkarek15 za_nami_prezentacja_siatkarek16 za_nami_prezentacja_siatkarek17 za_nami_prezentacja_siatkarek18 za_nami_prezentacja_siatkarek19 za_nami_prezentacja_siatkarek20 za_nami_prezentacja_siatkarek21 za_nami_prezentacja_siatkarek22 za_nami_prezentacja_siatkarek23 za_nami_prezentacja_siatkarek24 za_nami_prezentacja_siatkarek25 za_nami_prezentacja_siatkarek26 za_nami_prezentacja_siatkarek27 za_nami_prezentacja_siatkarek28 za_nami_prezentacja_siatkarek29 za_nami_prezentacja_siatkarek30 za_nami_prezentacja_siatkarek31 za_nami_prezentacja_siatkarek32 za_nami_prezentacja_siatkarek33 za_nami_prezentacja_siatkarek34 za_nami_prezentacja_siatkarek35 za_nami_prezentacja_siatkarek36 za_nami_prezentacja_siatkarek37 za_nami_prezentacja_siatkarek38 za_nami_prezentacja_siatkarek39 za_nami_prezentacja_siatkarek40 za_nami_prezentacja_siatkarek41 za_nami_prezentacja_siatkarek42 za_nami_prezentacja_siatkarek43 za_nami_prezentacja_siatkarek44 za_nami_prezentacja_siatkarek45 za_nami_prezentacja_siatkarek46 za_nami_prezentacja_siatkarek47 za_nami_prezentacja_siatkarek48