Za nami X Subregionalne Targi Pracy i Kariery | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Za nami X Subregionalne Targi Pracy i Kariery

W ubiegłym tygodniu odbyły się po raz dziesiąty w Pile Subregionalne Targi Pracy i Kariery. Była to wyjątkowa, bo pierwsza jubileuszowa edycja targów, które okazały się być niezwykle ważnym elementem kształtowania rynku pracy w naszym mieście. 5 lat temu stworzono w Pile przestrzeń i możliwość osobistego spotkania się pracodawców z potencjalnymi pracownikami.

Pierwszego dnia Targów odwiedzający mogli korzystać z następujących atrakcji:

WYSTAWA EDUKACYJNA „EXPLORATORIUM” – Interaktywna wystawa edukacyjna, która pomoże zrozumieć świat fizyki. Dzięki niej uczniowie dowiedzą się jak działają złudzenia optyczne, wytężą umysł rozwiązując zagadki logiczne i zmierzą się z prawami, które tworzą naszą rzeczywistość. Wspaniała zabawa w świecie nauki.

STREFA INNOWACJI I NOWYCH TECHNOLOGII – pilskie firmy – Archon Studio, Qubiqa,  Sanita Footwear, Thule, ImProvia oraz Colours Factory  – zaprezentowały swoje najnowsze technologie i innowacje stosowane  w przedsiębiorstwach oraz ciekawe projekty, nad którymi pracują.

GOŚĆ SPECJALNY – Uczestnicy Wyprawy Naukowo-Badawczej na Spitsbergen – Nadnotecki Instytut UAM – Interdyscyplinarny zespół opowiedział o niezwykłej przyrodzie, ludziach i odkryciach, a także o tym jak wyglądała praca badawcza w warunkach ciągłego dnia polarnego. Pełne pięknych zdjęć i ciekawych anegdot spotkanie było nie lada gratką dla wszystkich pasjonatów nauki i podróży.

STREFA RZEMIOSŁA I RĘKODZIEŁA – miejsce prezentacji pilskich rzemieślników i pasjonatów ręcznych wyrobów. Doskonała okazja, aby z bliska przyjrzeć się i zapytać o tajniki zawodów oraz poznać urok tradycyjnych profesji. Mistrzowie swoich fachów jak cukiernik, cholewkarz, pszczelarz i wielu innych prezentowali młodzieży w sposób praktyczny swoją codzienną pracę.

STREFA DORADCÓW ZAWODOWYCH – obszar skierowany do młodzieży poszukującej właściwej dla siebie drogi dalszego kształcenia. Każdy uczeń mógł porozmawiać i poradzić się w kwestii wyboru ścieżki edukacyjnej i rozwoju talentu.

STREFA UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZEGO W BYDGOSZCZY

Naukowcy z UTP przedstawili  swoje pomysły i wynalazki, nad którymi pracują, na co dzień. Wraz z uczniami przyjrzeli się technologiom, możliwościom ich połączenia w obrębie różnych dyscyplin oraz pokazali, jak wiedzę zdobywaną w szkole i na studiach zastosować w codziennym życiu.

Drugiego dnia targów pracodawcy z Piły i subregionu pilskiego prezentowali swoje firmy oraz rozmawiali z pracownikami. Zainaugurowano Platformę Praca 2.0 – nowoczesne narzędzie rekrutacji dla firm. Rozstrzygnięto także konkurs pn. „Jak fundusze unijne zmieniły moje otoczenie” – zwycięzcą został pan Bartosz Ćwikliński.  Nie zabrakło słodkiej niespodzianki w postaci tortu z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji targów.

Info: http://inwestpark.pila.pl
Foto: Sebastian Daukszewicz

subregionalne_targi00

subregionalne_targi47 subregionalne_targi01 subregionalne_targi02 subregionalne_targi03 subregionalne_targi04 subregionalne_targi05 subregionalne_targi06 subregionalne_targi07 subregionalne_targi08 subregionalne_targi09 subregionalne_targi10 subregionalne_targi11 subregionalne_targi12 subregionalne_targi13 subregionalne_targi14 subregionalne_targi15 subregionalne_targi16 subregionalne_targi17 subregionalne_targi18 subregionalne_targi19 subregionalne_targi20 subregionalne_targi21 subregionalne_targi22 subregionalne_targi23 subregionalne_targi24 subregionalne_targi25 subregionalne_targi26 subregionalne_targi27 subregionalne_targi28 subregionalne_targi29 subregionalne_targi30 subregionalne_targi31 subregionalne_targi32 subregionalne_targi33 subregionalne_targi34 subregionalne_targi35 subregionalne_targi36 subregionalne_targi37 subregionalne_targi38 subregionalne_targi39 subregionalne_targi40 subregionalne_targi41 subregionalne_targi42 subregionalne_targi43 subregionalne_targi44 subregionalne_targi45 subregionalne_targi46