Za nami XVIII Wielka Gala Jeździecka w Dziembówku | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Za nami XVIII Wielka Gala Jeździecka w Dziembówku

Drugiej takiej imprezy próżno szukać w regionie. 11 sierpnia 2019 r. przy słonecznej pogodzie i pełnych trybunach na parkurze w Dziembówku odbyła się XVIII Wielka Gala Jeździecka w Kaczorach, która była jednocześnie siedemnastym memoriałem im. Szymona Usowicza. W tym roku zwyciężczynią konkursiu głównego klasy „C” Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory i memoriału okazała się Agata Dahlke, na koniu Vandamme, która otrzymała oprócz nagród mosiężnego kaczora.

W ramach zawodów rozegrany został konkurs klasy „LL” z trafieniem w normę czasu – towarzyski o Puchar Starosty Powiatu Pilskiego (wygrana Oliwi Jach na koniu Kreska), konkurs klasy „L” – dwufazowy o Puchar Sołtysa Wsi Dziembówko (wygrana Alicji Kaczmarczyk na koniu Zambia), konkurs klasy „P” – zwykły o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory (wygrana Marty Birk na koniu Drahma), konkurs klasy „N” o wzrastającym stopniu trudności z „Jokerem” o Puchar Henryka Stokłosy (wygrana Beaty Strzałkowskiej na koniu Kronos).

Wzorem lat ubiegłych między poszczególnymi konkurencjami rozstrzygnięty został także konkurs dla publiczności na „najładniejszy kapelusz”. Także zaproszeni goście w parach z jeźdźcami rywalizowali w konkursie „Toyota i koń”.

Organizatorem zawodów był Klub Jeździecki PROFiL Piła – Jerzy Cerba.

Wyniki wszystkich konkurencji znajdą Państwo na stronie https://zawodykonne.com/zawody/45/183

Dlaczego gala odbywa się w Dziembówku wyjaśnił dodając kilka słów o historii imprezy jej główny organizator Jerzy Cerba.

- Stało się to poprzez pewną ewolucję, bo najpierw impreza odbywała się w Pile, następnie chyba dwie edycje w Kaczorach, jedna w Śmiłowie, wreszcie trafiła do Dziembówka. Zawsze odbywały się imprezy na stadionach piłkarskich, a piłkarze narzekali, że konie niszczą im murawę. Wobec tego wójt Brunon Wolski zaproponował, żeby galę przenieść do Dziembówka, bo tam nie będzie ona przeszkadzała piłkarzom. W związku z tym doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsze miejsce do organizacji zawodów jeździeckich. Muszę przyznać, że nikt nie myślał, że to będzie trwało tyle lat. Obecnie jest to już 18. edycja. Myślę, że wszystko przed nami. Mieszkańcy Dziembówka zaakceptowali fakt, że w ich wiosce odbywa się corocznie taka impreza, ba, wręcz ją polubili. Miejsce jest urocze, wszyscy są zadowoleni. Jest to już pewna tradycja. Koledzy, którzy ze mną galę organizują, czyli Henryk Stokłosa (Farmutil), wójt Brunon Wolski oraz Tadeusz Ukleja są chętni i jeszcze na tyle młodzi i czynni zawodowo, że chcą dalej współpracować. Myślę, że przed nami jeszcze następne kilka ładnych latek.

Bardzo ważny jest udział wójta Gminy Kaczory, bo uważam, że człowieka z tak otwartą głową i zaangażowaniem rzadko można spotkać.

mm& (SE)

za_nami_wielka_gala1_01

za_nami_wielka_gala1_08 za_nami_wielka_gala1_02 za_nami_wielka_gala1_03 za_nami_wielka_gala1_04 za_nami_wielka_gala1_05 za_nami_wielka_gala1_06 za_nami_wielka_gala1_07