Zadbaj o swoje zdrowie i przebadaj się z Muszkieterami w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Zadbaj o swoje zdrowie i przebadaj się z Muszkieterami w Pile

  Zadbaj_o_swoje_zdrowie

  W piątek, 29 stycznia 2016 roku, mieszkanki Piły będą miały okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz dziewiąty organizują mobilny program profilaktyki raka piersi.

  Mieszkanki Piły będą mogły skorzystać z porady specjalistów oraz poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu w piątek 29 stycznia w specjalnym mammobusie, który zostanie ustawiony na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Wyspiańskiego 35. Kobiety, które chciałyby skorzystać z badania, mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: 68 452 77 96 oraz 68 452 77 17.

  Bezpłatne badania skierowane są do Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Właśnie w tej grupie wiekowej, u kobiet w wieku pomenopauzalnym obserwowana jest największa zachorowalność na raka sutka. Panie w pozostałych grupach wiekowych będą mogły przebadać się za opłatą w wysokości 80 zł.

  – Naszym celem jest uświadamianie Polek jak ważna jest profilaktyka raka piersi, która pozwala na wczesne wykrycie choroby i daje dużą szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie mieszkanki Piły do przybycia pod Intermarché i przebadania się. Zwracamy się również do wszystkich osób, dla których zdrowie ich mam, sióstr czy partnerek jest najważniejsze: podzielcie się z nimi informacją o akcji i zachęćcie je do wzięcia w niej udziału – dodaje Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

  Akcja „Muszkieterowie dla Polek” organizowana jest po raz dziewiąty i potrwa aż do grudnia.

  Grupa Muszkieterów przy organizacji kampanii ponownie korzysta z fachowej pomocy Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

  – Niestety, wciąż wiele Polek nie korzysta z możliwości wykonania bezpłatnych badań. Często powodem tego jest obawa przed diagnozą i ewentualnymi konsekwencjami choroby. Akcje takie jak „Muszkieterowie dla Polek” są dla kobiet znakomitą okazją by pokonać ten lęk i zrozumieć, że im później dowiedzą się o chorobie, tym mniejsze będą miały szanse na wyleczenie – mówi Jadwiga Skiruk z ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

  Według danych Ministerstwa Zdrowia, rak piersi stanowi około 20% wszystkich nowotworów występujących u kobiet, co oznacza, że co 14 Polka choruje na raka piersi w ciągu swojego życia.

  Od 2008 r. w ramach kampanii Grupy Muszkieterów przebadało się ponad 32 tys. Polek.

  E.W.