Zakupy dla seniora | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zakupy dla seniora

zakupy_dla_seniora

Miasto wspólnie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile ponownie organizują system pomocy.

Zachęcamy do zapoznania się z akcją #ZakupyDlaSeniora.

•    Akcja „Zakupy dla seniora” adresowana jest do pilskich seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Jej celem jest ochrona najstarszych mieszkańców Piły przed koniecznością wychodzenia z domów. Dostarczenie podstawowych, codziennych produktów i leków jest bezpłatne. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany senior, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych.

•    Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach  niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

•    Z “Zakupów dla seniora” mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, u których nie podejrzewa się koronawirusa i nie są poddani kwarantannie, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Akcja zakłada maksymalnie dwukrotną pomoc w tygodniu związaną z zakupem produktów codziennego użytku.

•    Zgłoszenia przyjmuje Biuro Prezydenta Piły pod numerem telefonu: 668207346, 602383574 w terminie od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15:30. Należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Operator przekaże te informacje wolontariuszom, a oni telefonicznie skontaktują się z osobą objętą usługą i zapytają o potrzeby. Dzięki tej rozmowie, senior będzie mógł konkretnie powiedzieć, jakich zakupów potrzebuje i ustalić termin ich realizacji.

•    Rozmowy telefoniczne będą podstawowym narzędziem kontaktu. Wolontariusz, który zrobi zakupy, rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczenia towarów zostanie ustalony indywidualnie z zainteresowaną osobą. Całość i poprawność wykonania usługi zakończy telefon ze strony koordynatora wolontariuszy.

•    Dla zapewnienia bezpieczeństwa każda usługa będzie miała swój unikatowy numer – do wyłącznej wiadomości seniora. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz. Żaden wolontariusz nie będzie pukał do domu seniora, jeśli starsza osoba nie zgłosi wcześniej przez telefon zapotrzebowania na usługę.

•    Zwracamy jeszcze raz uwagę! To senior musi sam zadzwonić do Biura Prezydenta Miasta Piły. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego.  Osoby zainteresowane pomocą w ramach wolontariatu miasto zachęca do kontaktu pod numerem telefonu: 607444703 (Centrum Wolontariatu).

•    Chęć skorzystania z usługi jest jednoznaczna z wyrażaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych seniora. Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu skutecznej realizacji usługi.

UM Piły