Zapraszamy na 29. Półmaraton Signify Philips Piła. Są jeszcze wolne miejsca | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zapraszamy na 29. Półmaraton Signify Philips Piła. Są jeszcze wolne miejsca

Powoli zbliża się najważniejsza sportowa impreza w Pile dla biegaczy. 29. Półmaraton Signify PHILIPS Piła, który w tym roku odbędzie się wyjątkowo 8 września. Jest to spowodowane obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zaplanowanymi na 1 września. Obecnie na liście startowej jest już 3220 osób – z czego opłaconych zawodników 2897 – które wybrały pilski bieg, jako jeden z 10 najlepszych półmaratonów w kraju zaliczanych do cyklu KPP. Oprócz biegu głównego wraca bieg dla dzieci oraz odbędzie się tradycyjny bieg VIP-ów z udziałem pilskich siatkarek. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Półmaraton Signify PHILIPS Piła to prestiżowa impreza, od 2000 roku odbywająca się pod egidą PZLA, której ranga Mistrzostw Polski w Półmaratonie co roku przyciągająca najlepszych zawodników z kraju i zagranicy. Świetna organizacja biegu i płaska, szybka trasa z atestami IAAF, AIMS i PZLA sprawiają, że zawody cieszą się dużym zainteresowaniem biegaczy. Spora część uczestników startuje w Pile kompletując kolejny klejnot do Korony Polskich Półmaratonów. W ubiegłym roku do mety przy Placu Zwycięstwa dotarło 3826 biegaczy. W tym roku jeszcze w sobotę przed startem można się w biurze zawodów zapisać do uczestnictwa w biegu.

- Muszę z przykrością powiedzieć – jak widać po zapisach – w tym roku mamy spadek frekwencji w porównaniu do poprzednich lat. Co prawda mamy już ponad 3 tysiące osób zapisanych, ale rok temu było ich zapisanych 5 tysięcy, a wystartowało ponad 3 800. Prawdopodobny powód to pewnie zmiana daty z pierwszej niedzieli na drugą września. To spowodowało, że zderzyliśmy się z terminem z innymi biegami w Polsce, a nawet w regionie. Prawdopodobnie nie będzie rekordowej frekwencji. Dodatkowym powodem jest spadająca frekwencja w maratonach i półmaratonach, co stanowi trend ogólnopolski, ponieważ część biegaczy stawia sobie inne wyzwania. Startują w modnych triathlonach, ekstremalnych biegach typu Runmageddon, Spartan. Tym samym tracą takie biegi jak nasze, który jest łatwiejszy do przebiegnięcia, niż te ekstremalne. My na to nie mamy wpływu. Przyszłoroczna, jubileuszowa 30. edycja biegu zostanie zorganizowana w tradycyjnym terminie. Co do zawodników, to swój start zapowiada dwóch dobrych Kenijczyków oraz zawodniczki z Białorusi, w tym jedna, która zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach Europy. Będą też nasi zawodnicy jak Szymon Kulka, Olga Ochal, którzy powalczą o mistrzostwo. Wśród zapisanych osób najwięcej jest osób z Piły, co nas cieszy – mówi Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu Signify Philips w Pile.

Od wielu lat Stowarzyszenie Biegów Ulicznych może liczyć na pomoc finansową i organizacyjną Miasta Piła i MOSiR Piła.

- Cieszy nas, że dzięki tej imprezie mamy pełne hotele, restauracje, co jest oczywistym zyskiem dla miasta – nie tylko jako poprawa wizerunku, ale również w postaci gotówki – dodaje Piotr Głowski, prezydent Piły.

W tym roku organizatorzy zapowiadają także bieg dla dzieci na dystansie 1 km, dla uczniów klasy 4-6 ( osobno chłopcy, osobno dziewczynki).

Od 2006 roku uczestnicy pilskiego półmaratonu otrzymują na mecie medale z wizerunkiem czołowych polskich maratończyków zasłużonych w historii polskiej lekkiej atletyki.  W tym roku na medalu będzie wizerunek Zbigniewa Nadolskiego, polski biegacz długodystansowy, trener wielu utalentowanych zawodniczek.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano tegoroczne koszulki z krótkim rękawkiem. Wykonana jest z materiału, który zapewnia szybkie odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Naniesiona na nią grafika przedstawia grupę biegaczy, którzy zostali umieszczeni na przedzie i z tyłu koszulki. Interesująco i niebanalnie prezentuje się jej tło.

KLASYFIKACJE DODATKOWE:
- Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet w Półmaratonie
- Otwarte Mistrzostwa Żołnierzy i służb mundurowych w Półmaratonie
- Puchar Komendanta Policji
- Otwarte Mistrzostwa Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni
- Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Półmaratonie
- Klasyfikacja najlepszych 3 zawodników i 3 zawodniczek z Miasta Piły
- Klasyfikacja pracowników PHILIPS

Zapisywać można się jeszcze przez stronę:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4510

Zobacz trasę:
https://drive.google.com/file/d/14k-ByAKYaQJAp-f3mzxHL5lghoYOMkTY/view

Limit czasu na ukończenie półmaratonu 3:00 godz.

Biuro zawodów będzie czynne od dnia 7.09.2019 r. od godziny 15.00 do 22.00 oraz 8.09.2019r  od godziny 7.00 do 10.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 ul. Staromiejska 11 (około 1000 m od dworca PKP i PKS).

Organizatorzy zwracają się z prośbą o wyrozumiałość dla wszystkich zmotoryzowanych, którzy akurat tego dnia, w tych godzinach planują przemieszczać się w tych rejonach. Zachęcamy, więc do zapoznania się z przebiegiem trasy i rejonami, gdzie wystąpią utrudnienia w ruchu. Także pasażerowie MZK muszą liczyć się z utrudnieniami.

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_polmaraton1_01

zapraszamy_na_polmaraton1_10 zapraszamy_na_polmaraton1_02 zapraszamy_na_polmaraton1_03 zapraszamy_na_polmaraton1_04 zapraszamy_na_polmaraton1_05 zapraszamy_na_polmaraton1_06 zapraszamy_na_polmaraton1_07 zapraszamy_na_polmaraton1_08 zapraszamy_na_polmaraton1_09