Zapraszamy na akcję „Rozświetlamy jesień” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zapraszamy na akcję „Rozświetlamy jesień”

12 października 2019 r. w godzinach 16:00-18:00 przed wejściem do Galerii VIVO (od strony PKP) po raz drugi odbędzie się wydarzenie „Rozświetlamy jesień 2.0”. Akcja, która rok temu cieszyła się sporym zainteresowaniem ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów poprawiając ich widoczność na drodze. Stąd też dla wszystkich chętnych będzie czekać 2 000 światełek LED , które przydadzą się zwłaszcza w jesienne i zimowe wieczory.

- Chcemy doprowadzić do tego, aby wszyscy, którzy poruszają się po drodze mieli taką możliwość, aby nam zaświecić, być widocznym na drodze. Kierowcy wiedzą doskonale, jaka jest widoczność rozpoznania sylwetki człowieka na drodze w okresie jesienno-zimowym. Stąd też każdy może takie światełko w sobotę otrzymać. Ponadto opowiemy o zasadach bezpieczeństwa, m.in. jak powinno przygotować się rower, o zasadach dla kierowców wobec rowerzystów – mówi Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.

Dodatkowo Straż Miejska będzie namawiać do zaopatrzenia się w adapter pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piła, WORD w Pile oraz Centrum Handlowe VIVO!

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_akcje

zapraszamy_na_akcje_01 zapraszamy_na_akcje_02 zapraszamy_na_akcje_03 zapraszamy_na_akcje_04 zapraszamy_na_akcje_05 zapraszamy_na_akcje_06 zapraszamy_na_akcje_07