Zapraszamy na I Wielkopolski Kongres Gospodarczy do Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zapraszamy na I Wielkopolski Kongres Gospodarczy do Piły

18 września w Pile, a dokładnie w siedzibie firmy DPS Gabionen, przy ulicy Strefowej 9, odbędzie się I Wielkopolski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie zorganizowane z inicjatywy przedsiębiorców oraz dla przedsiębiorców. Jego celem jest utworzenie najszerszej regionalnej platformy wymiany doświadczeń i dyskusji na temat konkurencyjnego i innowacyjnego rozwoju wielkopolskiej gospodarki. Kongres składać będzie się z wykładów i paneli dyskusyjnych.

- Wielkopolski Kongres Gospodarczy odbywa się w odpowiedzi na zapotrzebowanie przedsiębiorców. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, na co dzień jest podejmowanych bardzo wiele decyzji wpływających na rozwój gospodarczy. Jest przyjmowana strategia rozwoju gospodarczego dla naszego województwa i rozdzielane są środki unijne. Pierwszy kongres odbędzie się w dwóch miejscach –17 września w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, i 18 września w Pile w tym miejscu, w którym jesteśmy, na placu budowy firmy DPS Gabionen. Jest to miejsce odpowiednie na rozmowy o tym, co nam ostatnio w gospodarce się udało i jakie wyzwania, bariery w rozwoju gospodarki są przed nami, z którymi musimy sobie poradzić - mówi Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

- Miasto Piła na mapie gospodarczej kraju się wyróżnia. Jesteśmy w strefie gospodarczej, a bardziej szczegółowo specjalnej strefie ekonomicznej, czyli terenie, który daje dodatkowe uprawnienia przedsiębiorcom tu inwestującym. Wielu pilskich i zewnętrznych przedsiębiorców korzysta z różnego rodzaju zachęt, które my, jako miasto dajemy. Kluczowe wydają się dla wszystkich zmian takie działania, jak budowa infrastruktury dla przedsiębiorczości. I o takich rzeczach chcemy mówić na tym kongresie. Jako samorząd jesteśmy najlepszym przykładem, że dobrze zainwestowane publiczne pieniądze w drogi, ścieżki rowerowe, oświetlenie i całą infrastrukturę zwracają się kilkukrotnie - dodaje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Istotą programu Kongresu jest wskazanie obszarów, w których wspólne działania przyniosą pozytywne rezultaty nie tylko dla przedsiębiorców działających w danym regionie, lecz także jego społeczności. Stworzenie platformy wymiany doświadczeń ma charakter długoterminowy – konsekwentne budowanie relacji ma za zadanie wyznaczać perspektywy rozwoju i tworzyć sposoby, by utrzymać go na dynamicznym poziomie.

Wydarzenie zakończy się przygotowaniem praktycznych rekomendacji w każdym z poruszonych obszarów tematycznych.

Rejestracji na Kongres można dokonywać on-line – udział jest bezpłatny. Informacje wraz z programem znajdą Państwo na stronie https://wielkopolskikongres.pl/

Program części pilskiej: https://wielkopolskikongres.pl/program/program-pila/

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_kongres00

zapraszamy_na_kongres09 zapraszamy_na_kongres01 zapraszamy_na_kongres02 zapraszamy_na_kongres03 zapraszamy_na_kongres04 zapraszamy_na_kongres05 zapraszamy_na_kongres06 zapraszamy_na_kongres07 zapraszamy_na_kongres08