Zapraszamy na IX edycję Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zapraszamy na IX edycję Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Tego wydarzenia które odbywa się dwa razy w roku nie trzeba reklamować. W piątek, 6 kwietnia 2018 roku, w godzinach od 10:00 do 14:00 odbędą się Targi Edukacyjne pod hasłem „Młodzi ważni”, a 7 kwietnia w godzinach 10.00-13.00 Targi Pracy i Kariery pod hasłem „Pracuj i zamieszkaj w Pile” – a wszystko to w ramach IX edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery, na które serdecznie Państwa już dziś zapraszamy do Inwest Parku.

- Przed nami wiosenna edycja Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Spotykamy się w coraz większym gronie, ponieważ temat jest coraz poważniejszy, skupiający nie tylko uwagę Urzędu Miasta, Inwest Parku, Cechu Rzemiosł Różnych, ale także naszych przedsiębiorców, inwestorów, którzy w tej chwili podejmują ważne prace w rejonie ul. Wawelskiej, ul. Młodych. Stąd bardzo ciekawy program z nowościami. Jednym z elementów programu Targów będzie „Klub Profesjonalistów”, do którego zapraszamy szkoły średnie z naszego regionu, Strefa „Zamieszkaj w Pile” oraz cykl warsztatów „Na Obcasach” – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Podczas wiosennej edycji targów zaprezentowana zostanie oferta dla osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także dla absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy.

Wśród wystawców pojawią się pracodawcy z Piły, którym bezpłatnie oferujemy miejsca wystawowe. Podczas targów pracodawcy będą mogli zaprezentować profil swojej firmy oraz przeprowadzić bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi pracownikami.

Podczas targów stoisko wystawowe zaprezentuje Cech Rzemiosł Różnych z ofertą w zakresie szkolenia uczniów w zakładach rzemieślniczych. Samo rzemiosło opiera się głownie na ciężkiej i mozolnej pracy nie tylko stricte fizycznej, ale w dużej mierze i umysłowej. Rzemiosło zawsze było uznawane za zawód godny artysty.

- Co roku Cech Rzemiosł Różnych pojawia się na targach z ofertą dla gimnazjalistów, którzy często nie wiedzą co dalej po szkole. Czy uczyć się dalej w szkole średniej? Czy uczyć się konkretnego zawodu? My jesteśmy, aby zaprezentować dla tych młodych ludzi ofertę naszych rzemieślników, jakich zawodów można się nauczyć w rzemiośle. Nie wszystko na targach możemy pokazać, bo miejsca jest niewiele. Pokażemy jak funkcjonuje i jak przebiegają prace m.in. w piekarni, zakładzie fotograficznym, elektrycznym, fryzjerskim, lakierniczym, stolarskim, tapicerskim, kominiarskim, murarskim, hydraulicznym, w zawodzie sprzedawcy. Być może na zewnątrz, jak pogoda pozwoli, będzie stacja diagnostyczna czy mobilna wymiana opon. Wszystkie zaprezentowane zawody chcemy pokazać w formie dynamicznej, że coś się dzieje na naszych stoiskach. Jest to dobry kierunek promowania zakładów rzemieślniczych - mówi Jan Janczewski, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile.

TARGI EDUKACYJNE „Młodzi ważni”

piątek, 6 kwietnia 2018r., godz. 10:00-14:00

Głównym przesłaniem pierwszego dnia targów jest udzielenie pomocy i wsparcia młodym ludziom w odnalezieniu własnej ścieżki rozwoju osobistego oraz edukacji, a jednocześnie pokazanie, jakie trendy panują na pilskim rynku pracy. Do dyspozycji naszych gości będą doradcy zawodowi, którzy w sposób profesjonalny doradzą, jaki kierunek edukacji i rozwoju najbardziej odpowiada naszym predyspozycjom.

Na targach zaprezentują się pilskie szkoły ponadgimnazjalne, średnie, wyższe oraz ośrodki szkoleniowe, szkoły językowe i wiele innych. Nie zabraknie pracodawców z regionu, doradców zawodowych oraz ludzi, którzy z pasją współpracują z pilską młodzieżą. IX edycja Targów Edukacyjnych obejmuje niżej wymienione obszary, w których każdy uczeń odnajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania.

1.    KLUB PROFESJONALISTÓW – celem Klubu jest zainteresowanie kształceniem zawodowym uczniów gimnazjum i ostatnich klas szkół podstawowych. Cel ten wynika z potrzeby przygotowania kadry profesjonalnych pracowników dla przedsiębiorców działających na terenie Piły oraz zaoferowanie absolwentom ww. szkół atrakcyjnych form zarobkowania w dorosłym życiu oraz rozwoju własnej kariery i osobowości. Gmina Piła i pilscy przedsiębiorcy powołali do życia Klub Profesjonalistów, bowiem wspólne działania w tym zakresie z całą pewnością przyniosą wymierne korzyści przedsiębiorcom i absolwentom. W ramach członkostwa w Klubie Profesjonalistów dla młodzieży zostały zaplanowane wyjazdy studyjne do przedsiębiorstw w trakcie roku szkolnego, spotkania z doradcami zawodowymi oraz prelekcje nt. Rozwoju rynku pilskiego i rynku pracy w Pile. Gościem specjalnym podczas inauguracji Klubu Profesjonalistów będzie dr Paweł Morawski, który poprowadzi nietuzinkowy warsztat pt.  Na drodze ku odkryciu pasji – o celach i marzeniach rozważań kilka.  Dr Paweł Morawski:  dr nauk fizycznych, wykładowca akademicki, trener rozwoju osobistego, coach, konsultant. Partnerami projektu z ramienia pilskich przedsiębiorstw są: Philips Lighting Poland i Thule Group.

2.    STREFA SZKÓŁ – obszar skierowany jest do młodzieży poszukującej właściwej dla siebie ścieżki dalszego kształcenia. Każdy uczeń otrzyma oferty z informacjami nt. kształcenia na poziomie szkół średnich i uczelni wyższych oraz dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Zainteresowani otrzymają przydatne wskazówki, aby w jak najlepszy dla siebie sposób odnaleźć swoje powołanie i cel oraz rozwijać pasje i zainteresowania.

3.    STREFA RZEMIEŚLNIKÓW – miejsce prezentacji pilskich rzemieślników i ich oferty. Jest to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu  z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, którzy  będą promować i tłumaczyć, jak ważną i istotną rolę w życiu lokalnej społeczności odgrywają rzemieślnicy. Mistrzowie swoich fachów jak piekarz, elektryk, kominiarz i wielu innych będą prezentować młodzieży w sposób praktyczny swoją codzienną pracę.

4.    STREFA WARSZTATÓW PERSONALNYCH -  jej zadaniem jest praktyczne przedstawienie  zagadnień związanych z autoprezentacją i rozwojem osobowościowym. Dr Małgorzata Burzyńska wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile omówi temat związany  Odkrywaniem własnego potencjału. Anna Oleszczyk – Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Pile pokaże jak Zarządzać  sobą w czasie. Beata Siudak i Monika Mazanowska z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile poprowadzą warsztaty nt. Wybieram szkołę – wybieram zawód. Dodatkowo w programie warsztaty prowadzone przez Old School Szkoła Językowa Arkadiusz Klimek  pt. Próbne rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim.

5.    STREFA DORADCÓW ZAWODOWYCH – miejsce, w którym zostaną przeprowadzone indywidualne rozmowy z uczniami, podczas których otrzymają Oni profesjonalną pomoc w planowaniu własnej ścieżki zawodowej. Dla wszystkich przedstawione zostaną najbardziej aktualne oferty pracy pilskich przedsiębiorców – Platforma Praca.

6.    STREFA POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ – „Sekrety Technologii” -  obszar, w którym  przedstawiciele Kół Naukowych Politechniki Koszalińskiej zaprezentują młodzieży interaktywne stanowiska, poświęcone:

•    odnawialnym źródłom energii -  ogniwa fotowoltaiczne, ogniwo paliwowe, turbina wiatrowa;

•    daltonizm smakowy i zapachowy – próby testowe;

•    automatyka i robotyka procesu produkcyjnego – obsługa robota i miniatury wózka widłowego;

•    ręczny skaner 3D (ZScanner) – skanowanie  samego siebie;

•    zegar binarny – odszyfrowanie wskazywanej godziny;

•    tajemnice funkcjonowania ludzkiego organizmu;

•    ćwiczenia określające lateralizację.

TARGI PRACY I KARIERY „Pracuj i zamieszkaj w Pile”

sobota 7 kwietnia 2018r., godz. 10:00-13:00

W sobotę zapraszamy wszystkie osoby poszukujące pracy, chcące rozwijać swoje umiejętności zawodowe, zmienić ścieżkę kariery. Na targach wystawcy zaprezentują swoje firmy i przedstawią oferty pracy, a firmy branży budowlanej i mieszkaniowej zaprezentują inwestycje rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Większość wystawców przygotuje promocyjne oferty. Zwiedzający oprócz oferty mieszkaniowej otrzymają z rynku pierwotnego jak i wtórnego otrzymają również pełną ofertę firm od budowy domu od A do Z, uzupełnienie oferty stanowią firmy z sektora finansowego.

STREFY:

1. PLATFORMA PRACA – wirtualna giełda pracy składać się będzie z kilku stanowisk z doradcami, na których będzie można wyszukać i dokonać aplikacji on-line na wybrane oferty pracy znajdujące się w bazie Platformy Praca; w tej strefie udzielimy także pomocy w skomponowaniu CV,

2. STREFA PRACODAWCÓW – strefa z aktualnymi ofertami pracy, stanowiska pracodawców,

3. STREFA KARIERY – strefa przeznaczona dla osób, które chcą założyć własną działalność, skorzystać ze szkoleń, porad, zapoznać się z ofertą Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, szkół językowych, firm szkoleniowych, pilskich uczelni wyższych i innych podmiotów składających się na tzw. otoczenie biznesu,

4. STREFA „ZAMIESZKAJ w PILE” – IX Pilskie Subreginalne Targi Pracy i Kariery adresowane są do wszystkich, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z Piłą.  Podjęliśmy zobowiązanie wobec naszych nowych przedsiębiorców, zachęcając, aby sprowadzili swoje firmy do naszego miasta. Teraz stajemy na wysokości zadania i spełniamy zobowiązania. Główną ideą, która przyświeca organizatorom jest pokazanie, iż Piła to miasto atrakcyjne do życia. Niepowtarzalna atmosfera, miejsce gdzie po pracy można wypoczywać, atrakcyjne ceny nieruchomości, edukacja na wysokim poziomie, atrakcyjne oferty pracy, to tylko niektóre powody, dla których wiele osób może podjąć decyzję o zamieszkaniu w Pile.

5. STREFA „NA OBCASACH” – cykl warsztatów oraz spotkań z ekspertami dedykowany kobietom. Rok 2018 jest rokiem „KOBIET”, dlatego z myślą o Paniach, które chcą poczuć inspirację do dalszego działania, odkryć uśpiony dotychczas potencjał i odzyskać wiarę  w siebie i swoje możliwości organizujemy cykl warsztatów pt. „Na obcasach”. W ramach wydarzenia uczestniczki będą miały możliwość skorzystania z atrakcyjnych i bezpłatnych warsztatów rozwojowych oraz spotkań z ekspertami, obejmujących zagadnienia zarówno ze sfery osobistej, jak i zawodowej.

Zapraszamy do Strefy Platforma Praca, w której zlokalizowana będzie wirtualna giełda pracy. W specjalnie przygotowanych boksach, czekać będą na Państwa doradcy zawodowi oraz asystenci, którzy:

- pomogą napisać prawidłowo CV

- zrobią prawidłowe zdjęcie do CV

- wyszukają w bazie Platformy Praca odpowiedniej oferty pracy

- dokonają w naszym imieniu aplikacji on-line na wybrane oferty pracy

Ponadto nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania związane z możliwościami rozwoju osobistego oraz dalszej ścieżki kariery.

Patronat Honorowy Poseł do Parlamentu Europejskiego objął ADAM SZEJNFELD  Poseł do Parlamentu Europejskiego. Sponsorzy Strategiczni: Colours Factory , Sanita Footwear i Ceva Logistics . Gość specjalny: Ambasadorka Fundacji „SUKCES PISANY SZMINKĄ” – Alina Kaźmierczak – certyfikowany trener Points of You®, coach, szkoleniowiec, Ambasadorka Programu „Sukces TO JA!”

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_targi_pracy00

zapraszamy_na_targi_pracy09 zapraszamy_na_targi_pracy01 zapraszamy_na_targi_pracy02 zapraszamy_na_targi_pracy03 zapraszamy_na_targi_pracy04 zapraszamy_na_targi_pracy05 zapraszamy_na_targi_pracy06 zapraszamy_na_targi_pracy07 zapraszamy_na_targi_pracy08