W Pile odbędzie się koncert… z latającego balonu w ramach Festiwalu Teatrów Światła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  W Pile odbędzie się koncert… z latającego balonu w ramach Festiwalu Teatrów Światła

  Jak już informowaliśmy Państwa, połowa września w Pile zapowiada się bardzo widowiskowo, a to za sprawą Festiwalów Teatrów Światła. 15 września zapraszamy na widowisko PLAC ANIOŁÓW, w wykonaniu francuskiego teatru GRATTE CIEL na pl. Staszica o 21.30. Jednak dzień wcześniej 14 września również niezwykły koncert z latającego balonu: Weronika Kober – sopran, Paulina Grabarz-Szmajda – mezzosopran, Krzysztof Zimny – tenor.

  - Zapraszaliśmy już na drugi dzień festiwalu a dziś zapraszamy na pierwszy dzień, który zapowiada się bardzo ciekawie a cały festiwal (czwarta edycja) zapowiada się jeszcze bardziej spektakularnie i mam nadzieję, że przyciągnie do Piły gości spoza naszego miasta. Skoczkowie na linach na dużych wysokościach zdarzają się, ale koncert w chmurach chyba nie. Przypominam, że po Placu Aniołów chcemy wspólnie posprzątać Plac Staszica, a na najbardziej zaangażowanych z okazji obchodów 505 rocznicy nadania Pile praw miejskich, czekać będzie 505 poduszek, które upamiętnią to wydarzenie - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

  - Jak wiecie Państwo pl. Konstytucji 3 Maja jest miejscem gdzie odbywają się różnego rodzaju koncerty, spotkania muzyczne a teraz w tym miejscu przy fontannach niezwykłe wydarzenie w ramach Festiwalu Teatrów Światła. Rozpoczynamy 14 września o 20.00 gdzie spod RCK wyruszy świetlny korowód. O 21.00 na pl. Konstytucji 3 Maja odbędzie się koncert w balonie, który uniesie do góry trzech śpiewaków operowych, być może na wysokość 15 metrów. Artyści ci już występowali w Pile i byli bardzo dobrze odbierani przez naszą publiczność. Teraz czeka ich też przezwyciężenie lęków, jeśli chodzi o wysokość, bo na takiej wysokości jeszcze nikt nie śpiewał. Publiczność usłyszy najbardziej znane hity muzyki operowej. To będzie niezwykły wieczór, na który serdecznie zapraszam – dodaje Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

  ŚWIETLNY KOROWÓD, to prezentacja barwnych iluminacji przestrzeni miejskich, świecące formy przestrzenne.

  Sebastian Daukszewicz

  zapraszamy_na_koncert_z_balonu00

  zapraszamy_na_koncert_z_balonu03 zapraszamy_na_koncert_z_balonu01 zapraszamy_na_koncert_z_balonu02