Zapraszamy na Uroczystą Sesję Rady Miasta. Hans Nielsen zostanie honorowym obywatelem Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zapraszamy na Uroczystą Sesję Rady Miasta. Hans Nielsen zostanie honorowym obywatelem Piły

4 marca 1513 roku król Zygmunt I Stary potwierdził prawa miejskie Piły. Z tej okazji, jak co roku o godzinie 12.00 rozpocznie się Uroczysta sesja Rady Miasta,  na której wręczone zostanie honorowe obywatelstwo miasta Piły byłemu żużlowcowi, reprezentującemu barwy Polonii Piła – Hansowi Nielsenowi, który przyczynił się do tego, że o pilskim speedwayu stało się głośno nie tylko w kraju, ale też na świecie. Duńczyk zapowiedział swoją obecność na uroczystości w Regionalnym Centrum Kultury.

- Uroczystości rozpoczynamy 4 marca o 10.30 Mszą świętą w kościele  pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pile (na Podlasiu). Następnie o 11.55 w Regionalnym Centrum Kultury otworzymy wystawę zdjęć Hansa Nielsena (autorstwa Jarosława Pabijana z Bydgoszczy – przyp. red.). 12.00 Uroczysta sesja, a po niej ok. 14.30 zapraszamy kibiców na spotkanie z Hansem Nielsenem – informuje Rafał Zdzierela, przewodniczący Rady Miasta Piły.

Na spotkanie z legendą światowego żużla obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą do odbioru w kasie RCK w Pile.

Podczas uroczystej sesji do Księgi Pamiątkowej Miasta Piły zostanie wpisana Krystyna Lemańska przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Odział Okręgowy w Pile oraz Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sł. B. Stanisławy Leszczyńskiej.

(SE)

zapraszamy_na_sesje01

zapraszamy_na_sesje02 zapraszamy_na_sesje03 zapraszamy_na_sesje04 zapraszamy_na_sesje05 zapraszamy_na_sesje06 zapraszamy_na_sesje07 zapraszamy_na_sesje08