Zapraszamy na XII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Zapraszamy na XII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery

  Trwają ostatnie przygotowania do kolejnej już XII edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Jesienna edycja, która odbędzie się w dniach 11-12 października będzie poświęcona rozwojowi zawodowemu i podnoszeniu kwalifikacji. 25 września 2019 r. w kuluarach sali miejskiej – Inwest Park, ul. Dąbrowskiego 8 (w miejscu gdzie targi się odbywają) zastępca prezydenta Piły Beata Dudzińska i zaproszeni goście omówili tegoroczną edycję tej imprezy. Gościem specjalnym będzie PLANETARIUM MOBILNE.

  Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających bogatą ofertę szkoleń i spotkań, które przybliżą odwiedzającym możliwości rozwinięcia swoich umiejętności zawodowych, a pracodawcom – sposoby na pozyskanie funduszy na rozwój zatrudnianych pracowników oraz zapoznanie się z różnorodną ofertą szkoleniową pilskich firm i instytucji.

  Sponsorami strategicznymi tej edycji targów są firmy: Grupa Termetal i Colours.

  - Nasza firma już po raz piaty jest sponsorem strategicznym tej imprezy. Jesteśmy najszybciej się rozwijającą drukarnią w Polsce. Aktualnie zatrudniamy 700 pracowników i cały czas pozyskując kolejnych. 3 lata temu nasza firma objęła patronatem trzy kierunki w szkole przy Teatralnej i ponad 40 uczniów przyucza się do zawodów drukarz oraz introligator w naszej firmie. Zapraszam młodzież już pierwszego dnia do odwiedzenia naszego stoiska. Drugiego dnia proponujemy szereg atrakcyjnych ofert na stanowiska zarówno biurowe jak i stanowiska produkcyjne. Poszukujemy nie tylko specjalistów, ale również absolwentów szkół, którzy będą stawiali swoje pierwsze kroki na rynku pracy – mówi Ewa Wojtalewicz z Colours Factory.

  - My w Pile jesteśmy już od 20 lat. Może nie każdy z pilan o nas wie, dlatego promujemy się poprzez targi pracy. Prowadzimy bardzo dużą inwestycję o wartości ponad 60 milionów złotych, która będzie oddana do eksploatacji w maju przyszłego roku. Już dzisiaj poszukujemy pracowników w zawodzie cynkownik, oczywiście wiemy, że nie ma takiej szkoły, która przygotowuje do takiego zawodu, dlatego już teraz zaprosić chętnych, aby móc ich przygotować do wykonywania tego zawodu w chwili uruchomienia nowego zakładu-cynkowni. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia to wyszkolimy – dodaje Jarosław Kwiatkowski z Grupy Termetal.

  TARGI EDUKACYJNE
  Piątek, 11 października 2019 r., godz. 10:00-14:00

  Dzień Edukacyjny skierowany jest do uczniów, którzy stoją przed trudnym wyborem szkoły średniej. W tej edycji zapraszamy uczniów kończących szkołę podstawową, a także absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i wszystkich uczniów szukających inspiracji do wytyczenia swojej ścieżki edukacyjnej i zaplanowania drogi zawodowej.

  GOŚCIE SPECJALNI:

  PLANETARIUM MOBILNE – Pokaz filmu popularnonaukowego „Ucieczka na stację kosmiczną” oraz nieba naszego regionu na sferycznym, okalającym widza ekranie, który daje wrażenie podróży kosmicznej.

  STREFA DORADCÓW ZAWODOWYCH – strefa konsultacji z doradcami zawodowymi skierowana do uczniów, którzy dzięki analizie swoich predyspozycji będą mogli łatwiej odnaleźć kierunek dalszego rozwoju edukacji.

  STREFA SZKÓŁ – pilskie szkoły zaprezentują swoją ofertę edukacyjną i najciekawsze kierunki.

  STREFA WARSZTATÓW – uczniowie będą mogli pod okiem doświadczonych prowadzących w twórczy i aktywny sposób przyjrzeć się swoim planom na przyszłość.

  STREFA POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ : Sala Beżowa – Wykłady naukowców z Politechniki Koszalińskiej na tematy związane z nowoczesnymi technologiami:

  „Kinect – interaktywny sensor ruchu”

  „Internet rzeczy”

  Rozstrzygnięcie konkursu„Fundusze Unijne zmieniają Piłę”

  TARGI PRACY I KARIERY
  Sobota, 12 października 2019 r., godz. 10:00-13:00

  Bądź o krok przed innymi i rozwijaj swoją karierę zawodową.

  Dzień Pracy i Kariery tradycyjnie dedykujemy osobom poszukującym pracy, tym razem zapraszając do aktywnych poszukiwań również osoby, które chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nadać nowy kierunek swojej karierze.

  STREFA PRACODAWCÓW – strefa bezpłatnych stanowisk dla firm z Piły, które zaprezentują swoje oferty pracy i przedstawią profil swojej działalności

  STREFA PRACODAWÓW REGIONU PILSKIEGO – strefa płatnych stanowisk dla firm z okolic Piły – oferty pracy i przedstawienie profilu odwiedzającym

  STREFA DORADCÓW ZAWODOWYCH – strefa konsultacji z doradcami zawodowymi skierowana do poszukujących pracy, porady eksperta „Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?”

  STREFA PLATFORMY PRACA – bieżące oferty pracy i możliwość rejestracji na PP 2.0

  STREFA OFERT PRACY – możliwość samodzielnego przeglądania ofert pilskich pracodawców

  STREFA INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH – odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z aktualną bazą szkoleń i kursów pozwalających na podniesienie kwalifikacji

  STREFA WARSZTATÓW – możliwość uczestniczenia w przykładowych warsztatach prowadzonych przez pilskie instytucje i szkoły.

  STREFA SAMOZATRUDNIENIA – możesz zostać swoim szefem! – zapraszamy osoby zainteresowane pracą na „własny rachunek” na spotkania ze specjalistami, którzy udzielą porad w zakresie podejmowania i rejestracji własnej firmy, dotacji oraz pożyczek na uruchomienie firmy, możliwości pozyskania dofinansowania na nabycie kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia biznesu.

  Sebastian Daukszewicz

  zapraszamy_na_targi_pracy1_01

  zapraszamy_na_targi_pracy1_07 zapraszamy_na_targi_pracy1_02 zapraszamy_na_targi_pracy1_03 zapraszamy_na_targi_pracy1_04 zapraszamy_na_targi_pracy1_05 zapraszamy_na_targi_pracy1_06