Zapraszamy na XIX Ogólnopolski Konkurs „Instruktor Roku 2018” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zapraszamy na XIX Ogólnopolski Konkurs „Instruktor Roku 2018”

Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców (PFSSK) w Warszawie i Stowarzyszenie Instruktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców w Pile zapraszają na XIX Ogólnopolski Konkurs „Instruktor Roku 2018”, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca w Pile oraz 20-lecie Stowarzyszenia Instruktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców w Pile. Konkursowe zmagania mają zachęcić instruktorów nauki jazdy z całego kraju do doskonalenia znajomości przepisów drogowych, szkoleniowych oraz techniki jazdy.

11 czerwca 2018 r. w Urzędzie Miasta w Pile odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział Piotr Głowski, prezydent Piły, Krzysztof Skałecki, prezes pilskiego Stowarzyszenia Instruktorów i Ośrodków Szkolenia i Jacek Bogusławski właściciel firmy SPH Credo.

- Po raz XIX, a w Pile po raz drugi, odbędzie się Ogólnopolski Konkurs „Instruktor Roku 2018”. Będzie to okazja aby zobaczyć najlepszych instruktorów, którzy uczą młodych adeptów nauki jazdy. Konkurs, który odbył się w 2011 roku był dobrze odebrany i cieszymy się, że znów w Pile możemy być świadkami tego wydarzenia. Zachęcamy mieszkańców, którzy interesują się motoryzacją, aby już teraz zarezerwowali sobie czas 23 czerwca – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

- Instruktorzy, którzy biorą udział w tym turnieju cały rok przygotowują się, aby zająć jak najlepsze miejsce, a przy tym godnie reprezentować swój region. Gdy Piła organizowała po raz pierwszy ten turniej w 2011 roku, to nasi instruktorzy zajmowali praktycznie wszystkie najlepsze miejsca. Mam nadzieję, że podczas tych zawodów będzie podobnie. Trzymam kciuki. Przy okazji prezentuje oficjalną koszulkę wydarzenia – dodaje Jacek Bogusławski, jeden ze sponsorów imprezy.

W pierwszym dniu zawodów uczestnicy będą pisać test wielokrotnego wyboru, ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Drugiego dnia zapraszamy Państwa do odwiedzenia placu manewrowego pilskiego WORD, gdzie ponad 40 zawodników z całego kraju od 9.00 do 13.30 będzie rywalizować w takich konkurencjach jak: pierwsza pomoc, stabilność Stewarda, próba Sir Lancelota i slalom wolny – Troleje.

W Konkursie biorą udział instruktorzy i instruktorki: pracujący w ośrodkach szkolenia kierowców, będących członkiem Regionalnego Stowarzyszenia, niezrzeszeni, oraz zaproszeni przez PFSSK goście. Każde Regionalne Stowarzyszenie wystawia dwóch uczestników, którzy biorą udział w Konkursie.

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_konkurs00

zapraszamy_na_konkurs08 zapraszamy_na_konkurs01 zapraszamy_na_konkurs02 zapraszamy_na_konkurs03 zapraszamy_na_konkurs04 zapraszamy_na_konkurs05 zapraszamy_na_konkurs06 zapraszamy_na_konkurs07