Zapraszamy na ZERO WASTE PARTY! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zapraszamy na ZERO WASTE PARTY!

10 lutego od 10.00 do 14.00 zapraszamy do Inwest Parku na pierwsze pilskie ZERO WASTE PARTY. Główną osią wydarzenia jest możliwość wymiany, sprzedaży, oddania za darmo odzieży używanej, damskiej i dziecięcej oraz akcesoriów takich jak torebki, buty, paski etc. Organizatorzy przygotowali dla pierwszych 10 wystawców mobilne wieszaki, na których będzie można zaprezentować swoje rzeczy. Dla pozostałych osób przygotowane zostaną stoiska ze stolikami. 17 stycznia podczas konferencji prasowej w Inwest Parku wiceprezydent Piły Beata Dudzińska, Prezes Gwda sp. z o.o., Tomasz Wojciechowski oraz koordynator z ramienia InwestPark Inga Szymków przedstawili szczegóły dotyczące nowego wydarzenia w Pile.

Ideą Zero Waste Party jest chęć nadania rzeczom drugiego życia, ograniczenie nadmiernego konsumpcjonizmu oraz produkcji śmieci, a także  życie w zgodzie z filozofiami circular economy i zero waste.

- Koszty zagospodarowania odpadów zawsze będą większe niż unikanie ich wytwarzania. W związku z tym poszczególne działania, które podejmujemy w Pile mają na celu w pierwszym kroku zapobiec wytwarzaniu odpadów. Robimy coś bardzo popularnego w innych krajach, czyli Zero Waste Party – przyjazne spotkanie mające na celu wymianę przedmiotów. W tym przypadku wymianę odzieży (czystej nadającej się do kolejnego użytku) lub nietrafiony np. prezent świąteczny – mówi Tomasz Wojciechowski, prezes spółki GWDA.

Zero Waste Party to rodzinne wydarzenie w duchu zero waste, promujące ekologiczne życie oraz minimalizację odpadów, którego organizacji podjęło się kilkunastu partnerów: Miasto Piła, Inwest Park Sp. z o.o., Repair Cafė Piła, Współdzielnia, Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”, Gwda Sp. z o.o., Zakład Aktywności Zawodowej i Manufaktura Dobrych Usług, Creownia, Sklep Jaś i Małgosia, grupa Zero Waste Piła, inicjatywa społeczna Wymiana Ciepła Piła – WieszJak.

10 lutego w Inwest Parku ramach tego wydarzenia odbędzie się znana w naszym mieście inicjatywa Repair Cafe, Piła gdzie będzie można skorzystać z usług krawcowej, naprawić sprzęt elektryczny i komputerowy oraz naostrzyć noże i nożyczki. Swoje stoiska zaprezentują także Zakład Aktywności Zawodowej i Manufaktura Dobrych Usług. Będzie okazja do nabycia solidnej torby wielokrotnego użytku uszytej przez osoby niepełnosprawne zatrudnione w ZAZ i MDU. Współdzielnia opowie o swojej działalności w punkcie na Targowisku Miejskim przy ulicy Ludowej i zorganizuje stoisko wymiany nietrafionych prezentów świątecznych. Związek Międzygminny PRGOK wraz z spółką Gwda umilą najmłodszym czas poprzez warsztaty ekologiczne i recyklingu. Grupa Zero Waste Piła będzie odpowiedzialna za szycie woreczków ekologicznych na owoce i warzywa oraz poprowadzi warsztaty, gdzie dzieci będą wyszywać misie z odzieży używanej i serduszka z okazji Walentynek.

Na wszystkich będzie czekać Strefa Dobrego Uczynku  – w której będzie można oddać wszystkie nieużywane ubrania, czy dzieci będą mogły zostawić zabawki, którymi już się nie bawią. Będzie można także skorzystać z porad stylistki z pilskiej firmy odzieżowej Creownia i obejrzeć pokaz mody dziecięcej przygotowany przez sklep Jaś i Małgosia.

Od strony Wyspy przy wejściu do Inwest Parku stanie wieszak Wieszjak  – Wymiana Ciepła Piła – na którym będzie można powiesić ciepłą kurtkę czy polar, które nie są nam już potrzebne, a dzięki którym komuś może być ciepło tej zimy.

Organizatorzy zachęcają, aby na to wydarzenie przyjść z własnym kubkiem. Zgodnie z ideą napoje będą bowiem serwowane w strefie relaxu jedynie w kubkach wielorazowego, a nie jednorazowego użytku, zatem z plastikowego kubka ani kawy, ani herbaty na Zero Waste Party się nie napijemy. Nie zabraknie dobrego ciasta.

Chętni do wzięcia udziału w wymianie mogą zapisywać się e-mailowo na adres biuro@inwestpark.pila.pl.

 Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_zero_waste_party00

zapraszamy_na_zero_waste_party06 zapraszamy_na_zero_waste_party01 zapraszamy_na_zero_waste_party02 zapraszamy_na_zero_waste_party03 zapraszamy_na_zero_waste_party04 zapraszamy_na_zero_waste_party05