Zaproszenie – „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Zaproszenie – „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”

  zaproszenie_miasto_archipelag

  Autor Filip Springer I Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zapraszają na rozmowę o książce  . Spotkanie odbędzie się  7 października 2016, piątek, godz. 18.00 w siedzibie Biblioteki, ul. Buczka 14.

  o książce:

  Jaka jest „Polska mniejszych miast”? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć w swojej najnowszej książce Filip Springer. „Miasto Archipelag” to kilkadziesiąt historii z 31 byłych miast wojewódzkich, które swój status utraciły w 1999 r. na mocy nowej reformy administracyjnej. Jednym z takich miast jest Piła.

  o autorze:

  Filip Springer - Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze: “Miedzianka. Historia Znikania” (2011), „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL” (2012),  „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” (2013), „13 pięter (2015), „Księga zachwytów”,  „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” (2016).

  Stypendysta Ministra Kultury i dziedzictwa narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012).

  Jego debiut literacki – reportaż „Miedzianka. Historia znikania znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, w finale Nagrody Literackiej Nike 2012 oraz był nominowany do nagrody Liteckie4j Gdynia 2012.

  Na co dzień pracuje jako reporter i fotograf.

  UM Piły
  Fot. Plakat wydaw. Karakter