Zatrzymany z narkotykami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zatrzymany z narkotykami

zatrzymany_z_narkotykami

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 31-latka, który ukrywał narkotyki w pojeździe oraz w domu. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kilka lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku podczas patrolu zauważyli samochód marki Citroen, który był zaparkowany na oddalonym od zabudowań parkingu leśnym. Podczas prowadzonej kontroli mężczyzna, który był w pojeździe zaczął nerwowo się zachowywać. Funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić co jest tego przyczyną. Okazało się, że 31-latek ukrywał narkotyki.

Przy skrzyni biegów samochodu policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Nie był to jednak koniec działań podjętych przez policjantów. Kolejne zabronione substancje zostały znalezione w miejscu zamieszkania mężczyzny. Rozsypaną amfetaminę ujawniono na biurku mężczyzny. W pobliżu stały również dwa szklane słoiki z marihuaną. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 10 gramów narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany, a zabronione substancje trafiły do policyjnego depozytu. Dodatkowo wstępne badania przeprowadzone u 31-latka wykazały, że prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy i marihuany.

Nie ustając w walce z przestępczością narkotykową od początku roku na terenie działania Komisariatu Policji w Wyrzysku łącznie zabezpieczono blisko 700 gramów środków odurzających, w tym marihuany, amfetaminy i ekstazy. Tylko w okresie wakacyjnym policjanci z tego rejonu prowadzili 11 spraw, a 17 osób zostało zatrzymanych w związku z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu odpowie za popełnione przestępstwa przed Sądem.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile