Zawodniczki Klubu Karate Tradycyjnego w Pile Mistrzyniami Polski | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zawodniczki Klubu Karate Tradycyjnego w Pile Mistrzyniami Polski

Na odbywających się w dniach 10-11 października 2020 roku we Włocławku XXXI Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym, zawodniczki Klubu Karate Tradycyjnego SHOTO w Pile, w składzie: Alicja Muszyńska, Teresa Wiatrowska i Kinga Kotowicz zdobyły Mistrzostwo Polski w  kumite drużynowym.

Jest to koronna konkurencja w zawodach karate, najbardziej emocjonująca, w której to zawodnicy wychodzą po kolei na matę i toczą pojedynki zdobywając punkty dla drużyny. Ponadto Alicja Muszyńska zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w konkurencji fukugo – dwubój, pojedynki  na przemian kata i kumite, a Kinga Kotowicz zdobyła wicemistrzostwo Polski w kumite indywidualnym w wolnej walce. W Mistrzostwach Polski, poprzez wcześniejsze eliminacje startować mogło w jednej konkurencji tylko czterech zawodników z województwa.

Swój debiut na Mistrzostwach Polski miała Teresa Wiatrowska, która tak jak wcześniej pisałem, osiągnęła wielki sukces zdobywając złoto w drużynie kumite. Przez osiągnięte
wyniki na tych mistrzostwach, Alicja Muszyńska i Kinga Kotowicz zostały powołane do Kadry Narodowej juniorów.

Jestem bardzo dumny z moich zawodniczek i z tego miejsca jeszcze raz gratuluję osiągniętego sukcesu.

Zapraszamy wszystkich chętnych od malucha do seniora na zajęcia karate do naszego klubu, którego siedziba znajduje się przy ulicy Medycznej 18 w Pile.

Jarosław Skura
www.karate.pila.pl

zawodniczki_klubu_karate1_01

zawodniczki_klubu_karate1_04 zawodniczki_klubu_karate1_02 zawodniczki_klubu_karate1_03