Zbiórka chemii gospodarczej dla rodaków na Kresach Wschodnich | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Zbiórka chemii gospodarczej dla rodaków na Kresach Wschodnich

  Zbiorka_chemii_gospodarczej

  Ruszamy z kolejną już zbiórką chemii gospodarczej dla polskich kombatantów z Kresów oraz Polaków mieszkających na tych terenach. W tym roku chcemy, aby ta zbiórka w Pile była rekordowa. Wszystko to zależy od Was.

  Jeśli każdy z Was dołoży do tego choć małą ‘”cegiełkę”’ będziemy mieli wspólny duży sukces, który da naszym rodakom wielkie szczęście i poczucie, że ktoś o nich pamięta. I to nie byle kto, ale w większości młodzi ludzie, a to jest jeszcze bardziej cenne ponieważ ta pamięć na pewno przetrwa. Stąd nasza wielka mobilizacja i prośba do Was, aby o tym wydarzeniu dowiedział się każdy mieszkaniec naszego miasta oraz regionu.

  Wrzucamy cytat z kibicowskiego forum Lecha Poznań, gdzie jest wszystko dokładnie wyjaśnione.

  „Już od kilku lat kibice Kolejorza organizują zbiórkę dla polskich kombatantów z Kresów oraz Polaków, którzy tam mieszkają. Kwestia dlaczego zbieramy jest niby oczywista. Pomoc Rodakom. Jednakże pamiętajcie, że ta zbiórka, a w jej następstwie przekazanie darów, paczek to przede wszystkim wyraz pamięci Koroniarzy o Polakach z Kresów. Każdy, kto był z paczkami, darami na Kresach wielokrotnie słyszał słowa podziękowania przede wszystkim za pamięć.”

  Nie będę robił forumowego wykładu z historii Polski w XX wieku. Każdy wie dlaczego i przez kogo Kresy zostały poza granicami Ojczyzny. Tamte tereny to przede wszystkim ludzie, życzliwi, gościnni, prości w najlepszym znaczeniu tego słowa, o prostych i klarownych zasadach życiowych. Nie jest to „mitologizacja”, tylko własne odczucia z kilku paczkowych wypadów. Kresy to także kawał historii Rzeczypospolitej, ale także sporo powiązań z Wielkopolską.
  Przechodząc już do konkretów.

  Tegoroczna zbiórka odbywa się pod hasłem: Triada Kresom.

  Chcemy wraz z kibicami Arki i Cracovii wspólnie zawieźć dary na Kresy.

  Główna zbiórka odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia 2015 roku przed meczem z Zagłębiem Lubin. Zbieramy, tak jak w ostatnich edycjach szeroko rozumianą chemię gospodarczą.

  Oto lista najbardziej potrzebnych artykułów:
  1) Proszek do prania (w kartonach, w foliowych opakowaniach, waga nie ma znaczenia, towar deficytowy),
  2) Mydło w kostkach (tylko w kostkach, unikamy mydła w płynie),
  3) Pasta do zębów, szczoteczki do zębów,
  4) Płyny: do naczyń, do płukania, do podłóg, mleczko do czyszczenia – butelki max. 2 litry,
  5) Szampony – butelki max. 1 litr,
  6) Zmywaki kuchenne i ścierki,
  7) Worki na odpady,
  8) Kostki zapachowe do WC.

  Ważne: unikamy wszelkich „psikających płynów”. Podana wyżej lista zawiera najpotrzebniejsze przedmioty do skompletowania paczek, a także usprawnia ich pakowania oraz transport.

  Kolejna ważna kwestia: jeżeli ktoś chce pomóc, ale ma ograniczone środki finansowe – nie przejmuj się tym, przynieś najmniejszy kartonik proszku, nie musi być markowy. Liczy się gest i będzie to wielka cegiełka w tej zbiórce.”

  W Pile zbieramy środki do 12 grudnia (sobota) do godziny 13:00 w Kolejowym Sklepie Sportowym na Buczka oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego. Mamy nadzieję, że ta lista będzie się wydłużać z dnia na dzień i wielu Pilan przyczyni się do wspólnej pomocy.

  Aktualne informacje na temat zbiórki na https://www.facebook.com/events/994385533957430/995927400469910/ oraz profilu Pilskich Patriotów.

  Pilscy Patrioci