Zbliża się Święto Wojska Polskiego – w Pile będzie na bogato | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zbliża się Święto Wojska Polskiego – w Pile będzie na bogato

Już wkrótce będziemy obchodzili Święto Wojska Polskiego. W Pile obchody rozpoczną się już 12 sierpnia od uroczystego nabożeństwa w intencji Żołnierzy i pracowników cywilnych Wojska Polskiego w Kościele Ewangelicko – Augsburskim św. Jana w Pile przy ul. Wincentego Pola 16. Nabożeństwo, które rozpocznie się o 10.30 będzie celebrowane przez kapelanów różnych wyznań.

Następnie po nabożeństwie, ok. g. 11.30 rozpocznie się przemarsz z Kościoła na Plac Zwycięstwa przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Poznania. O 12.00 zaplanowano przemówienie Prezydenta Miasta Piły, następnie złożenie kwiatów, a na koniec występ Orkiestry Wojskowej z Poznania. W środę, 15 sierpnia o 12.00  pod tym samym pomnikiem odbędą się miejskie Uroczystości obchodów Święta Wojska Polskiego, na które zaprasza Prezydent Miasta Piły i Dowódca Garnizonu Piła.

- Od lat zabiegamy by tradycja, która w Pile jest bardzo żywo związana z wojskiem, z policją miała swój dalszy ciąg na terenie miasta, m.in. udało się sprowadzić częściowo wojsko do naszych magazynów, a trwają pracę nad kolejnymi projektami. Udało się przez wiele lat organizować imprezy z pokazami wojskowymi, sprzętem, które dziś to realizuje Starostwo Powiatowe w Pile. W tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć Orkiestrę Wojskową z Poznania i Kompanię Honorową Wojska Polskiego. Warto w tych dniach o wojsku pamiętać,  a także iż święto to odbywa się w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Serdecznie zapraszamy uczestnictwa w obchodach!

Sebastian Daukszewicz

zbliza_sie_swieto_wp00

zbliza_sie_swieto_wp06 zbliza_sie_swieto_wp01 zbliza_sie_swieto_wp02 zbliza_sie_swieto_wp03 zbliza_sie_swieto_wp04 zbliza_sie_swieto_wp05