Zdecyduj, gdzie staną pojemniki na nakrętki. Masz czas do 31 stycznia br. | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Zdecyduj, gdzie staną pojemniki na nakrętki. Masz czas do 31 stycznia br.

  zdecyduj_gdzie_stana
  5 dużych pojemników na plastikowe nakrętki czeka na rozstawienie na terenie Piły. Mieszkańcy sami zdecydują, gdzie staną i jaki będzie cel zbiórki. Zgłoszenia przyjmowane są do końca stycznia w spółce Altvater Piła.

  Od lat zbiórki plastikowych nakrętek na cele charytatywne cieszą się niesłabnącym powodzeniem w całej Polsce. Jeszcze tej wiosny Piła wzbogaci się o 5 nowych, dużych pojemników przeznaczonych do ustawienia na świeżym powietrzu – zdecydowanie ułatwią one zbiórkę nakrętek.

  Altvater Piła, pomysłodawca akcji i fundator pojemników, bezpłatnie przekaże je do użytkowania jeszcze w lutym. Najpierw jednak prosi mieszkańców o zgłaszanie często odwiedzanych miejsc, w których warto je postawić. Mogą to być ciągi komunikacyjne, szkoły, domy kultury, przestrzenie na osiedlach. Ważne, by dostęp do pojemnika był swobodny dla wszystkich pilan, miejsce najlepiej monitorowane lub objęte ochroną i zlokalizowane na gruncie gminnym albo terenie w zarządzie gminy. Pojemnik ma 115 cm średnicy koła, 125 cm wysokości i 45 cm szerokości podstawy – to minimalna powierzchnia potrzebna do jego ustawienia.

  Propozycje miejsca należy zgłosić wysyłając informacje na adres: korki@eneris.pl do 31 stycznia 2021 r.

  Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 10 miejsc. W ramach głosowania pilanie wybiorą finałową piątkę. Pojemniki zostaną podstawione bezpłatnie. Mieszkańcy będą mogli wskazać też cel, na jaki korki będą zbierane.

  W przypadku dodatkowych pytań należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Altvater Piła od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, e-mail: bokaltvaterpila@eneris.pl, tel. +48 (67) 211 58 17.

  ENERIS