Zespół Obiektów Sportowych „GÓRNE” Piła pięknieje! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zespół Obiektów Sportowych „GÓRNE” Piła pięknieje!

O tym, że Zespół Obiektów Sportowych „GÓRNE” Piła przy Żeromskiego pięknie wygląda w oczach pilan i gości nie trzeba nikogo przekonywać. Po termomodernizacji budynku wieży dowodzenia, budynku pomiaru czasu oraz modernizacji zadaszenia trybuny głównej przyszła kolej na szatnie wraz z pomieszczeniami sanitarnymi w hali widowiskowo-sportowej, w której na co dzień mecze rozgrywają pilskie siatkarki, a w sezonie zimowym odbywają się rozgrywki piłki halowej. Dzięki tej inwestycji poprawił się stan infrastruktury sportowej Piły służącej rozwojowi sportu i rekreacji.

- Jesteśmy na terenie MOSIR-u przy ul. Żeromskiego gdzie dokonuje się jeden z ostatnich etapów zmian na tym terenie. Niedawno zakończyła się modernizacja części przystadionowej. Dzięki naszym radnym zmieniamy miasto codziennie. Mamy fajny stadion z otoczeniem, mamy ładną salę sportów walki, mamy ładną halę sportowo-widowiskową, ale w niej był problem z nienajlepszym stanem szatni. Dziś jak widzimy szatnie są piękne i możemy przyjmować w nich sportowców czy artystów – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 287.881,96 zł. Zadanie „Remont i wyposażenie obiektu sportowego przy ul. Żeromskiego w Pile” zostało dofinansowane przez Województwo Wielkopolskie na podstawie umowy nr 9/DS./JST/2018 w wysokości 143.940,00 zł.

- To, że udało się ten remont wykonać to zasługa pana prezydenta Piły, któremu serdecznie dziękuję. Wszystkie te cztery szatnie kosztowały blisko 300 tysięcy złotych. Są nowe szafki, toalety, prysznice, mamy szatnie na miarę dzisiejszych czasów. Cieszymy się od kilku miesięcy z termomodernizacji budynku wieży dowodzenia. Teraz, gdy dni są zimniejsze, temperatura spada to widać różnicę w ogrzewaniu – dodaje Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR Piła.

Remont i wyposażenie obiektu przy Zespole Obiektów Sportowych Górne przy ul. Żeromskiego obejmował:

•    Wymianę drzwi;
•    Wymianę armatury;
•    Wymianę mieszaczy wody;
•    Wymianę płytek ceramicznych na podłogach i ścianach;
•    Wyrównanie ścian wraz  z malowaniem;
•    Zakup wyposażenia – łącznie  60 modułów szafek;

Zespół Obiektów Sportowych „GÓRNE” Piła przyczynia się w bardzo dużym stopniu do rozwoju i upowszechnienia sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a tym samym wpływa na krzewienie kultury fizycznej. Stąd też w planach wkrótce drugie boisko piłkarskie (rozgrzewkowe) być może z podgrzewaną murawą przy hali, oraz po zakończeniu wszystkich inwestycji w Aquaparku basen sportowy, który ma służyć nie tylko mieszkańcom do pływania, ale też szkołom nurkowania, strażakom czy słuchaczom Szkoły Policji w Pile.

Sebastian Daukszewicz

xespol_obiektow_sportowych00

xespol_obiektow_sportowych48 xespol_obiektow_sportowych01 xespol_obiektow_sportowych02 xespol_obiektow_sportowych03 xespol_obiektow_sportowych04 xespol_obiektow_sportowych05 xespol_obiektow_sportowych06 xespol_obiektow_sportowych07 xespol_obiektow_sportowych08 xespol_obiektow_sportowych09 xespol_obiektow_sportowych10 xespol_obiektow_sportowych11 xespol_obiektow_sportowych12 xespol_obiektow_sportowych13 xespol_obiektow_sportowych14 xespol_obiektow_sportowych15 xespol_obiektow_sportowych16 xespol_obiektow_sportowych17 xespol_obiektow_sportowych18 xespol_obiektow_sportowych19 xespol_obiektow_sportowych20 xespol_obiektow_sportowych21 xespol_obiektow_sportowych22 xespol_obiektow_sportowych23 xespol_obiektow_sportowych24 xespol_obiektow_sportowych25 xespol_obiektow_sportowych26 xespol_obiektow_sportowych27 xespol_obiektow_sportowych28 xespol_obiektow_sportowych29 xespol_obiektow_sportowych30 xespol_obiektow_sportowych31 xespol_obiektow_sportowych32 xespol_obiektow_sportowych33 xespol_obiektow_sportowych34 xespol_obiektow_sportowych35 xespol_obiektow_sportowych36 xespol_obiektow_sportowych37 xespol_obiektow_sportowych38 xespol_obiektow_sportowych39 xespol_obiektow_sportowych40 xespol_obiektow_sportowych41 xespol_obiektow_sportowych42 xespol_obiektow_sportowych43 xespol_obiektow_sportowych44 xespol_obiektow_sportowych45 xespol_obiektow_sportowych46 xespol_obiektow_sportowych47