Źle się dzieje w pilskiej Polonii. Klub opuszcza wychowanek Piotr Gryszpiński | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Źle się dzieje w pilskiej Polonii. Klub opuszcza wychowanek Piotr Gryszpiński

Od jakiegoś czasu do kibiców docierają informacje o trudnej sytuacji klubu żużlowego z Piły. Brak funduszy, trudności w pozyskaniu sponsorów oraz deklaracji ile środków trafi do Polonii na nowy sezon z kasy miejskiej powoduje, że może nie udać się skompletować składu na kolejny sezon, co może być jednoznaczne z upadkiem klubu.

Polonia zamiast kontraktować zawodników musi ich żegnać (Andreas Lyager idzie do Bydgoszczy, Rasmus Jensen do Gdańska) lub nawet sprzedawać juniorów. Dziś już wiemy, że wychowanek Polonii, Piotr Gryszpiński, odchodzi do Wybrzeża Gdańsk. Za ten transfer pilski klub otrzyma środki, które są tak bardzo potrzebne.

Poniżej wpis Piotra na FB, w którym informuje kibiców o odejściu z pilskiej Polonii.

Drodzy kibice, szanowni sponsorzy, przyjaciele!

Dziękuję za wsparcie, jakim mnie otaczaliście w zmaganiach na torze i nie tylko. To była ciężką i trudna decyzja… ale trzeba było ją podjąć. Ciężka praca, jaką wykonałem w tym sezonie, została zauważona i doceniona, chcąc się dalej rozwijać, nie mogłem podjąć innej decyzji. Z żalem i smutkiem opuszczam owal przy Bydgoskiej. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł się jeszcze pościgać na owalu, na którym się wychowałem i reprezentować barwy pilskiej Polonii.

Piotr Gryszpiński Team

Piotr Gryszpiński to wychowanek trenera Piotra Śwista, który licencję zdał na pilskim torze. W tegorocznych rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej Piotr wywalczył dla pilskiej Polonii w 35 wyścigach 31 punktów i cztery bonusy.

Sebastian Daukszewicz

zle_sie_dzieje1_01

zle_sie_dzieje1_12 zle_sie_dzieje1_02 zle_sie_dzieje1_03 zle_sie_dzieje1_04 zle_sie_dzieje1_05 zle_sie_dzieje1_06 zle_sie_dzieje1_07 zle_sie_dzieje1_08 zle_sie_dzieje1_09 zle_sie_dzieje1_10 zle_sie_dzieje1_11