Złoto i srebro pilanek w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska kobiet w boksie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Złoto i srebro pilanek w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska kobiet w boksie

  W ubiegłym tygodniu w Gliwicach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska kobiet w boksie. Jest to jest z najważniejszych startów dla kobiet w kalendarzu bokserskim w ciągu roku.

  XVI edycja zgromadziła ponad 150 zawodniczek z 15 krajów z całego świata. Wśród nich w gronie juniorek dwie pilanki reprezentujące Sporty Walki – Julianna Rutkowska i Oliwia Stolarczyk. Obie już z dużymi sukcesami walczą w tej chwili o miejsce w Kadrze Narodowej na zbliżające się Mistrzostwa Europy i ten start był jednym z głównych etapów przygotowań.

  Ostatecznie po prawie tygodniowych zmaganiach nasze zawodniczki wracają z dwoma medalami!

  Oliwia Stolarczyk po wygranych z reprezentantkami Norwegii i w finale Szwecji zdobywa złoty medal w kategorii 66 kg! Natomiast Julianna Rutkowska po wygranych kolejno z zawodniczkami z Polski, Słowacji ulega dopiero w finale medalistce mistrzostw świata z Czech i ostatecznie zdobywa srebrny medal!

  Wielkie brawa dla obu zawodniczek za świetną postawę w tak prestiżowym turnieju. Przypomnijmy, że tuż przed wakacjami obie zostały medalistkami Mistrzostw Polski juniorek. Wtedy Rutkowska kończyła zawody ze złotym medalem a Stolarczyk ze srebrem.

  Trzymamy kciuki za dziewczyny aby ostatecznie dostały powołania do kadry na Mistrzostwa Europy i pokazały się w Czarnogórze z jak najlepszej strony!

  Sporty Walki Piła

  zloto_i_srebro_pilanek1_01

  zloto_i_srebro_pilanek1_11 zloto_i_srebro_pilanek1_02 zloto_i_srebro_pilanek1_03 zloto_i_srebro_pilanek1_04 zloto_i_srebro_pilanek1_05 zloto_i_srebro_pilanek1_06 zloto_i_srebro_pilanek1_07 zloto_i_srebro_pilanek1_08 zloto_i_srebro_pilanek1_09 zloto_i_srebro_pilanek1_10