Złotów. Policjantka podjęła interwencję po służbie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Złotów. Policjantka podjęła interwencję po służbie

  policjantka_podjela

  Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa złotowskiej funkcjonariuszki, sierżant Agnieszki, która w czasie wolnym zatrzymała nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości. W trakcie zatrzymania popełnił kolejne przestępstwo, a dwie godziny wcześniej w osiedlowym sklepie zakłócił ład i porządek.

  W poniedziałek około godz. 19:00 funkcjonariuszka Zespołu Wykroczeń z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, będąc po służbie zwróciła uwagę na pojazd marki Mini, który poruszał się bardzo wolno ulicą Jastrowską w Złotowie. Uwagę policjantki przykuł fakt, że w aucie wszystkie szyby były zaparowane. Gdy dojechał do ronda zamkowego, jadąca za nim sierżant zauważyła, że za kierownicą siedzi mężczyzna, który pomimo małej prędkości miał problem z pokonaniem ronda. Gdy je opuścił, wjechał na krawężnik i zaparkował pojazd tuż pod drzwiami sklepu.

  Policjantka uniemożliwiła mu dalszą jazdę i podjęła czynności wobec wyraźnie nietrzeźwego kierowcy. Przed przyjazdem patrolu, zatrzymany kierowca mieszkaniec gminy Złotów, stał się agresywny, próbował uciec i wdał się w szarpaninę, w trakcie której łokciem uderzył w twarz interweniującą, która pomimo lecącej z ust krwi nie pozwoliła oddalić się agresywnemu mężczyźnie, przytrzymując go do czasu przyjazdu policjantów.

  Przeprowadzone przez przybyłych na miejsce mundurowych, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Nie była to jednak pierwsza interwencja dotycząca 52 latka, gdyż dwie godziny wcześniej w jednym z osiedlowych sklepów, wdał się w awanturę ze sprzedawcą, który odmówił mu sprzedania alkoholu ze względu na stan nietrzeźwości.

  52-letni mieszkaniec gm. Złotów odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz popełnione wykroczenie w sklepie spożywczym.

  Postawa, którą zaprezentowała policjantka świadczy o jej dużym zaangażowaniu i trosce o bezpieczeństwo na drodze. Podjęte przez nią działania pozwoliły uniknąć tragedii, która mogła wydarzyć się na drodze.

  mł.asp. Damian Pachuc
  KPP Złotów