Złotów. Pożar w Drożyskach Wielkich | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Złotów. Pożar w Drożyskach Wielkich

  24 lutego 2021r. po godzinie 13.00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Drożyska Wielkie – gmina Zakrzewo.

  Na miejsce zadysponowane zostały niezwłocznie zastępy z najbliższej jednostki ochotniczej straży pożarnej w Zakrzewie oraz z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa wraz z grupą operacyjną komendanta powiatowego PSP. Po dojeździe
  potwierdzono rozwinięty pożar w jednym z pomieszczeń mieszkalnych bezpośrednio na parterze budynku. Lokatorka wraz z dwójką małoletnich dzieci ewakuowała się samodzielnie. Nikt  na szczęście nie odniósł  obrażeń.

  Przybyłe zastępy straży pożarnej rozpoczęły działania gaśnicze, które ograniczyły rozwój pożaru i następnie doprowadziły do całkowitego ugaszenia. W wyniku pożaru zniszczeniu wraz z wyposażeniem mieszkalno-użytkowym uległo jedno pomieszczenie, pozostałe na skutek oddziaływania dymów pożarowych i temperatury także nie nadają się do dalszego użytkowania. Doraźnie lokum zastępcze zostało zabezpieczone dla pogorzelców przez najbliższą rodzinę, a pomoc zadeklarowały także lokalne władze samorządowe gminy Zakrzewo i sołectwa Drożyska Wielkie.

  W tym miejscu ponawiamy apel, pomimo nadchodzącego okresu wiosennego,prosimy o bezwzględne przestrzeganie podstawowych zasad w zakresie bezpiecznej eksploatacji różnorakich urządzeń grzewczych, zarówno tych opalanych paliwem stałym, gazowym czy innych zasilanych z sieci energetycznej.

  Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak
  KP PSP w Złotowie

  pozar_w_drozyskach1_01

  pozar_w_drozyskach1_02