Złotów. Zlikwidowana domowa plantacja marihuany | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Złotów. Zlikwidowana domowa plantacja marihuany

  50 krzaków marihuany uprawiał w mieszkaniu 38–letni mieszkaniec Złotowa. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich i zatrzymali mężczyznę. Kryminalni oprócz roślin w różnym stadium wzrostu zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt służący do uprawy. 38-latek będzie odpowiadał za uprawę konopi indyjskich, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie Złotowa została założona domowa plantacja marihuany. Policjanci ustalili, że to prawdopodobnie 38-letni mieszkaniec Złotowa zajmuje się tym przestępczym procederem. W dniu 21 stycznia br. funkcjonariusze przystąpili do sprawdzania uzyskanych informacji i obserwowali okolice posesji. Po kilkudziesięciu minutach na teren posesji wszedł młody mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi, jakim dysponowali kryminalni.

  Policjanci weszli do lokalu. Jak się okazało, w jednym z pokoi, 38-latek prowadził plantację wyposażoną w specjalistyczny sprzęt oświetleniowy i grzewczy. Uprawa zajmowała prawie cała powierzchnię jednego z pomieszczeń. Funkcjonariusze zabezpieczyli 50 krzaków marihuany oraz specjalistyczny sprzęt służący do jej uprawy m.in. przetwornice prądu i lampy sodowe.

  38-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

  Mężczyzna będzie odpowiadał za uprawę za co grozi mu do 3 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

  KPP w Złotowie

  zlikwidowana_plantacja1_01

  zlikwidowana_plantacja1_02