Zły to ptak, co własne gniazdo kala | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Zły to ptak, co własne gniazdo kala

Czy przytoczony w tytule, sparafrazowany cytat norwidowski stanowi tezę, która da się obronić? Czy może ów „ptak” kalający swe gniazdo nie jest niczym nadzwyczajnym? Szczególnie w dzisiejszych, cudacznych czasach. Jak to zazwyczaj bywa, są zagorzali apologeci tytułowego stwierdzenia, ale są również nieprzejednani jego krytycy.

Osobiście uważam – może mając nieco wypaczone spojrzenie, wyniesione z dawnej szkoły („nie mów wole, co było w szkole”) – iż ten, kto żyje w wielorodzinnym „gnieździe”, wspaniale się rozwijającym i z dnia na dzień, coraz bardziej komfortowo urządzanym, winien robić wszystko, żeby go nie splugawić. Choć z drugiej strony, nie można krytykować, czy potępiać w czambuł postępowania „ptaków”, które widząc jak na każdym kroku burzona jest demokracja, nie mogąc uzdrowić stanu rzeczy w swoim „gnieździe”, szukają popleczników w unii gniazd, reprezentujących tę samą rodzinę. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Jednak jak coś działa niczym szwajcarski zegarek, a przy okazji chce się zostać przywódcą gniazda i przesiadujących weń opierzonych braci, no, to już w żadnym wypadku nie można do niego wlewać fekaliów!

Zatem rodzi się ważne pytanie, czy starosta pilski niejednym ze swych działań nie udowodnił, iż jest złym ptakiem? Czy rozpowszechnianie, i namawianie do dalszego udostępniania na portalach społecznościowych, audycji „narodowej telewizji”, rozsiewających nieprawdę i ziejących jadem, a tym samym godzących w dobre imię Piły i jej włodarzy, jest cechą dobrego ptaka???  Czy wreszcie, publikowanie na swoim profilu, na portalu(ach) społecznościowych informacji o grzybach rosnących na ścianie pilskiego szpitala, jest racjonalnym posunięciem? Oczywiście, pierwsza „pochwaliła się” owymi ściennymi plechowcami jedna z pacjentek. Ale, który profil jest powszechniejszy – starosty, czy szaraka Polaka? Wiadomość o tych roślinach obiegła cały kraj i ukazała się m.in. w TVN24, Polsat News, Fakt, TVP Info, Gazeta.pl, metro.gazeta.pl, wiadomości.com, wiadomości.wp.pl, poznan.wyborcza.pl, demotywatory.pl! A więc po raz kolejny Piła stała się sławna… złą sławą!

Nie, panie starosto, nie jest pan dobrym ptakiem! A przecież to nie wszystkie przykłady pańskiego „promowania” Piły!

Marek Mostowski

pod_lupa00

pod_lupa01