ZNICZ 2015 – 1 listopada zmiany w organizacji ruchu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

ZNICZ 2015 – 1 listopada zmiany w organizacji ruchu

ZNICZ_2015

Od dziś w całym kraju rozpoczęła się ogólnopolska akcja pod nazwą „Znicz 2015”. Jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które w tym czasie odwiedzają groby najbliższych.
 
Również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile przygotowali w tych dniach działania prewencyjne. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji patrolują tereny cmentarzy oraz ich okolice zapewniając w tych miejscach ład i porządek. W działaniach tych wspierają ich policjanci służby kryminalnej, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie takim zjawiskom jak kradzieże kieszonkowe. Funkcjonariusze pilskiej drogówki w czasie trwania akcji dbają o bezkolizyjne i bezpieczne dotarcie do miejsc zbiorowego pochówku.

Jednak bezpieczeństwo w tych dniach w dużej mierze zależeć będzie od nas samych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego ale przede wszystkim zdrowy rozsądek powinny uchronić nas przed niebezpiecznymi sytuacjami a w konsekwencji sprawić, że ten wyjątkowy dzień upłynie dla nas w spokoju i zadumie na grobami naszych najbliższych. Zwracajmy również uwagą na nasze mienie. Torebki oraz przedmioty wartościowe zawsze trzymajmy blisko siebie tak aby nie były one dostępne dla osób trzecich. W sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia natychmiast powiadommy o tym fakcie Policję pod numerem alarmowym 997.

Zmiany organizacji ruchu w dniu 1 listopada 2015 roku w Pile:

1. ul. Motylewska od skrzyżowania z ulicą Przemysłową – wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu,

2. na  ulicy Przemysłowej ruch odbywał się będzie w jednym kierunku – do centrum miasta, natomiast ruch autobusów wzorem lat ubiegłych odbywał się będzie w dwóch kierunkach,

3. na głównych skrzyżowaniach w obrębie cmentarza komunalnego w Pile będą wyznaczone stałe posterunki regulacji ruchu,

4. na Al. Poznańskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Motylewską, lewy pas ruchu w kierunku miasta będzie okresowo zamknięty.

Pamiętajmy, aby w każdej sytuacji bezwzględnie stosować się do poleceń policjanta kierującego ruchem drogowym!

Mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła