Żółwie Piła wskoczyły na fotel lidera

zolwie_pila_wskoczyly

Na poznańskiej Chwiałce w sobotę, 8 listopada, przed północą Żółwie pokonały Mamuty Poznań 15:3 (2:1, 6:1, 7:1). Dzięki tej wygranej Żółwie Piła prowadzą aktualnie w tabeli i obok PTH Poznań są do tej pory niepokonani. Na sobotni wynik składała się praca nie tylko zawodników, ale i całej ekipy. Szczególnie dzięki skutecznej pracy menedżera zespołu Roberta Balucha, Żółwie mają stworzone optymalne warunki do osiągania zwycięstw.

Mecz był bardzo ciekawy. Mamuty bardzo dobrze przygotowały się do niego i stawiły zacięty opór. I tercja była bardzo wyrównana. Pierwszą bramkę strzeliły Mamuty i to one zaczęły od prowadzenia w tym meczu. Naszemu zespołowi na początku gra się nie kleiła. Jednak po 7 min. wyrównaliśmy, a przed końcem tercji objęliśmy prowadzenie.

Przełomowa była II tercja. Bramki strzelaliśmy „parami”, tj. w 22 min. – 2, 28min. – 2,  38min. – 2. Przeciwnik odpowiedział na to jedną bramką. W połowie tej tercji nasz zawodnik Szymon Rzadkiewicz uległ kontuzji ramienia i nie kontynuował dalej gry. Nie odbiło się to jednak na przebiegu spotkania.

W III tercji dołożyliśmy kropkę nad i strzelając 7 bramek. Mamuty tylko 1-ną. Naszym przeciwnikom puszczały nerwy, często prowokowali naszych zawodników. Czuli się bezsilni a losy spotkania były już przesądzone. Skutkowało to dużą ilością kar na lodowisku w tej tercji.

TMH Żółwie Piła – Mamuty Poznań 15:3 (2:1, 6:1, 7:1).