Żużlowe okienko transferowe zamknięte. Znamy kadrę Polonii Piła na sezon 2018! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Żużlowe okienko transferowe zamknięte. Znamy kadrę Polonii Piła na sezon 2018!

To nie był łatwy okres transferowy dla pilskiego klubu. Po odejściu Norberta Kościucha, Vadima Tarasenko, Michała Szczepaniaka i Brady Kurtza trzeba było dogadać się z tymi zawodnikami, którzy zostali (Tomek Gapiński i Adrian Cyfer) i szukać nowych. I tu miła niespodzianka. Po 20 latach do Piły wraca wychowanek pilskiej Polonii, Rafał Okoniewski (licencję zdał w 1996 roku). Zawodnik w poprzednim roku startował w barwach ekstraligowego GKM Grudziądz, gdzie uzyskał średnią 1,452 pkt. Do teamu pilskiego w ostatnim dniu okienka transferowego dołączył Szwed Pontus Aspgren, Duńczyk Thomas Joergensen oraz nieprzewidywalny Brytyjczyk Chris Harris. Pozycję juniorską wzmocnił Patryk Fajfer. Nową twarzą jest również Szwed Tomas H. Jonasson.

- Był to jeden z moich cięższych okresów transferowych, jako wiceprezesa klubu. Na rynku były takie zawirowania, że ciężko było dogadać się z jakimkolwiek zawodnikiem. Troszkę rynek psuły kluby drugoligowe, które strasznie podbijały cenę zawodników i nam prezesom pierwszoligowych klubów ciężko było z zawodnikami rozmawiać. Musiałem odkopać wszystkie telefony, jakie posiadałem do zawodników, rozmawiałem prawie ze wszystkimi. W sumie teraz patrząc na te nazwiska to udało się naprawdę zbudować solidny skład na sezon 2018. Nie udało się zatrzymać Norberta, który był ulubieńcem kibiców i każdy liczył, że pozostanie. Dostał on podobną propozycję jak w Łodzi, lecz wygrały chyba względy sportowe, że chce iść do Ekstraligi i z Orłem będzie mu szybciej niż gdyby został u nas. Dziękuje mu za dwa lata w naszym klubie i zawsze będzie mile widziany w Pile - mówi Tomasz Żentkowski, menadżer, wiceprezes Polonii Piła. – Dobra wiadomość dla kibiców jest taka, że po 20 latach wraca do nas kolejny wychowanek Rafał Okoniewski – liczymy na jego doświadczenie. Zaufał nam Tomasz Gapiński i podobnie jak Adrian Cyfer pozostał w Polonii. To nas bardzo cieszy. Nowe twarze to Tomas H. Jonasson, u którego dwa sezony nie były zadowalające, ale potrafi jeździć jak będzie miał spokojną głowę, to będzie wynik. Pontus Aspgren – solidny zawodnik, punktujący w lidze szwedzkiej, jak pozna nasze tory to będziemy z niego zadowoleni. Chris Harris – z nim dogadaliśmy się kilka godzin przed zamknięciem okienka transferowego. Zawodnik, który jest w stanie zrobić dobry wynik, tylko aby mu terminy pasowały, bo jak wiemy ściga się w lidze brytyjskiej. Thomas Joergensen – tego zawodnika kibice pamiętają zapewnie z pożegnalnego turnieju Piotra Śwista, pokazał się z dobrej strony. W Gnieźnie nie dostał szansy jazdy w lidze. Ale wiemy, że jest to młody waleczny zawodnik, który w Anglii robi dobre wyniki. Mamy nowego juniora Patryka Fajfera, który radził sobie dobrze w drugiej lidze. Są pozostali nasi juniorzy, którzy zdali licencje i Kacper Grzegorczyk. Rozmawiamy ze Stalą Gorzów o jeszcze jednym juniorze oraz chcemy przedłużyć wypożyczenie z Częstochowy juniora Pawła Staniszewskiego. Mogę dodać, że rozmawiam jeszcze z jednym z klubów Ekstraligi o wypożyczenie jednego zawodnika do nas. Za kilka dni będzie odpowiedz czy dojdzie do porozumienia między nami. W sumie wynik sportowy będę chciał zachować z tego sezonu. Jeśli będzie piąte miejsce będzie bardzo dobrze. Będę powtarzał, że mierzymy siły na zamiary, czyli podpisujemy kontrakty na możliwości finansowe. Na papierze moglibyśmy mieć lepszych zawodników, ale to na końcu my działacze martwimy się skąd pieniądze pozyskać. Dlatego zmierzamy do tego, aby pozyskać stabilnego sponsora, który podpisze wieloletnią umowę o współpracę z naszym klubem. Rozwija się również dobrze Klub Biznesu, do którego serdecznie zapraszamy.

To nie koniec ciężkiej pracy w klubie. Za kilka dni ma się odbyć audyt z PZM, a następnie klub musi złożyć do końca miesiąca dokumenty licencyjne. Cały czas trwa szukanie nowych sponsorów oraz odbywają się spotkania ze sponsorami, którzy pomagają i pomagać będą dalej, aby pilski żużel się rozwijał.

Poniżej treść listu od Norberta Kościucha do pilskich kibiców

Drodzy Kibice!!!

W związku z tym, iż podjąłem decyzję gdzie i jakie barwy będę reprezentował w sezonie 2018, należą się Wam wyjaśnienia.

Nie mam zamiaru się tłumaczyć, ani usprawiedliwiać mojej decyzji, ale chciałbym Was poinformować, że decyzja o zmianie klubu była dla mnie ogromnie trudna.

Rozważałem wszystkie przedstawione mi aspekty i możliwości rozwoju. Bo jak już wcześniej wspomniałem, nie tylko finanse w żużlu są najważniejsze, ale ogromne ambicje, które we mnie drzemią. Dlatego podjęcie takiej, a nie innej decyzji było dla mnie ogromnie trudnym wyzwaniem, gdyż Wy Pilanie, zarówno Klub, jak i Kibice od samego początku obdarzyliście mnie swoim zaufaniem. Stworzyliście mi na stadionie tzw. Drugi dom, gdzie wspaniali Kibice dawali mi wsparcie i szacunek przez doping podczas zawodów i treningów, a ja ze swojej strony mogłem cieszyć się jazdą i dostarczyć Wam wielu atrakcji na torze, co sprawiało mi wielką satysfakcję.

Ale jako sportowiec mam ambicje i bardzo chcę startować w EKSTRALIDZE, ale niestety w tym roku oprócz kilu niezobowiązujących zapytań, nie znalazłem klubu, który obdarzyłby mnie takim zaufaniem, żeby podpisać ze mną kontrakt.

Dlatego wybrałem drugi wariant. Podpisałem umowę z klubem, który w najbliższym czasie będzie się liczył w walce o wejście do EKSTRALIGI. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć zamierzony cel. Tym Klubem jest ORZEŁ ŁÓDŹ.

Jedno mogę Wam obiecać, że sercem i myślami zawsze będę z Wami, bo Wy jako Kibice jesteście wspaniali i nigdy Was nie zapomnę, bo dawno nie miałem do czynienia z tak oddanymi ludźmi za drużyną – “NA DOBRE I NA ZŁE”. Postawa budząca podziw i godna naśladowania, za co Wam serdecznie dziękuję.

Nie chcę się z Wami żegnać, bo będziemy widywać się na różnych obiektach żużlowych, a także poza nimi. A jak wiadomo, życie pisze swoje scenariusze i nie jest powiedziane, że jeszcze w przyszłości nie spotkamy się przy ul. Bydgoskiej, reprezentując wspólne barwy.

DZIĘKI ZA WSPANIAŁE 2 SEZONY KTÓRE MOGŁEM Z WAMI SPĘDZIĆ!!!

W imieniu redakcji dziękujemy Norbiemu za wyniki na torze oraz współpracę medialną. Życzymy powodzenia w barwach nowego klubu.

Kadra Polonii Piła na sezon 2018:

Seniorzy:
Adrian Cyfer
Tomasz Gapiński
Rafał Okoniewski
Pontus Aspgren (Szwecja)
Chris Harris (Wielka Brytania)
Tomas H. Jonasson (Szwecja)
Thomas Joergensen (Dania)

Juniorzy:
Piotr Gryszpiński
Kacper Grzegorczyk
Patryk Fajfer
Krystian Iwański
Oskar Rowecki

Tekst i Foto: Sebastian Daukszewicz
Foto: Pontus Aspgren i Chris Harris #37- archiwum zawodnika

zuzlowe_okienko_transferowe07

 

zuzlowe_okienko_transferowe08 zuzlowe_okienko_transferowe01 zuzlowe_okienko_transferowe02 zuzlowe_okienko_transferowe03 zuzlowe_okienko_transferowe04 zuzlowe_okienko_transferowe05 zuzlowe_okienko_transferowe06