100 dni dobrej zmiany!

porzucek_baner

Minęło pierwsze sto dni rządów Prawa i Sprawiedliwości. W tym czasie nie dano nam ani dnia, ze stu dni spokoju, które dotychczas były tradycją w demokracji. Pomimo ciągłego ataku ze strony opozycji, głównie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy sami mówią, że są opozycją totalną, udaje nam się skutecznie i szybko realizować program wyborczy. W kampanii wyborczej obiecaliśmy zrealizować dobrą zmianę – plan poparty milionami głosów Polaków. Zobowiązaliśmy się, że w ciągu pierwszych 100 dni, rozpoczną się prace nad najważniejszymi projektami.

Prace parlamentarne są bardzo intensywne, ale przecież tego oczekują od nas Obywatele. Nie powinno więc nikogo dziwić, że premier Beata Szydło już o 5 rano spotyka się z dziennikarzami, by w dalszej części dnia mieć czas na kolejne spotkania, konsultacje i wreszcie na podejmowanie dobrych dla interesu Polski decyzji.

W pierwszych stu dniach przyjęliśmy wielki projekt pomocy państwa w wychowaniu dzieci, czyli program Rodzina 500+, weszła w życie także ustawa o sześciolatkach, która naprawia błędy poprzedników i zwraca rodzicom prawo decydowania o tym, kiedy dziecko ma pójść do szkoły. Wiele tysięcy polskich rodzin czekało na to rozwiązanie. Przyjęliśmy także ustawę o zakazie zabierania dzieci rodzinom z powodu biedy. Uważamy, że rodzina jest najważniejsza, a nic nie zastąpi dziecku miłości i bliskości rodzica. Weszła w życie ustawa o podatku bankowym, która zwiększy wpływy do budżetu państwa, nie kosztem zwykłych ludzi, ale kosztem banków i instytucji finansowych.

Podczas prac nad ustawą o podatku od hipermarketów proponowane rozwiązania nie spełniały oczekiwań, dlatego prace i konsultacje trwają. Sam otrzymuję bardzo wiele sygnałów w tej sprawie od lokalnych przedsiębiorców, które oczywiście zawożę do Warszawy. Ta dobra zmiana polega też na tym, że słuchamy Polaków i wyciągamy wnioski. Z tego wynika właśnie fakt, że prace nad tymi rozwiązaniami nie zakończyły się przyjęciem pierwotnego projektu, ale jeszcze trwają.

Zakończono konsultacje społeczne nad projektem Ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Chcemy, aby był ustawowy zapis o minimalnym wynagrodzeniu 12 zł za godzinę. W Sejmie została także złożona ustawa, która zagwarantuje darmowe leki dla seniorów. To tej grupie społecznej bardzo często brakuje pieniędzy na podstawowe wydatki. Czas, aby państwo wzięło odpowiedzialność za tych ludzi.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął także projekt ustawy o szerszym dostępie do ubezpieczeń dla rolników. Rada Ministrów przyjęła również projekt ustawy, która będzie chronić polską ziemię.

W Sejmie złożono projekty w sprawie podniesienia kwoty emerytury i renty wolnej od egzekucji, powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego czy podniesienia kwoty wolnej od podatku. Planujemy także obniżyć podatek CIT do 15%, projekt ten jest konsultowany.

Fakty są powalające, zwłaszcza dla opozycji. Biało-czerwona drużyna dobrej zmiany intensywnie pracuje z myślą o Polakach, aby zmieniać i naprawiać nasz kraj.

Przy tej okazji dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia dla rządu i dla mnie osobiście. Odbudowujemy jedność i wspólnotę. Razem damy radę!

Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *