12 pijanych kierowców w rękach policjantów | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  12 pijanych kierowców w rękach policjantów

  12_pijanych_kierowcow

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas minionego weekendu zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich mając w swoim organizmie ponad 3,5 promila alkoholu spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Dzisiaj policjanci przeprowadzili również akcję trzeźwy poranek, gdzie zostało zatrzymanych kolejnych 2 kierowców.

  Policjanci podczas weekendu, w trakcie pełnionych służb ujawnili 10 nietrzeźwych kierujących, którzy poruszali się po drogach miasta Piły, gminy Kaczory, Łobżenicy i Białośliwia. Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Kaczory, który nie tylko poruszał się swoim pojazdem mając we krwi ponad 3,5 promila alkoholu, ale również doprowadził do kolizji z innym samochodem, a następnie próbował oddalić się z miejsca zdarzenia.

  Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu kolizji zauważyli porzucony w rowie pojazd marki Citroen. Jak się okazało, nietrzeźwy kierujący poruszając się po drodze w kierunku miejscowości Śmiłowo uderzył w poprzedzający go samochód. Następnie chcąc uciec z miejsca przejechał przez teren pobliskiej stacji paliw i w wyniku niedostosowania prędkości w trakcie skręcenia wjechał do rowu. Tam porzucił swój samochód i oddalił się w stronę lasu. Funkcjonariusze przeszukali pobliski teren i odnaleźli sprawcę kolizji. 46-letni mieszkaniec gminy Kaczory został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 3,5 promila.

  W poniedziałek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili również akcję trzeźwy poranek, podczas której ujawnili kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących.

  Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale konsekwencje jakie może za sobą nieść jazda na podwójnym gazie mogą być o wiele bardziej tragiczne.

  st. sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile