13 respiratorów i 8 kardiomonitorów

bogrycewicz_net

Wiosną, jeszcze przed pierwszym przypadkiem chorego z COVID w Wielkopolsce, napisałem do Marszałka Marka Woźniaka apel w sprawie przygotowania podmiotów leczniczych Samorządu Województwa Wielkopolskiego na walkę z koronawirusem. Moja interpelacja była konieczna wobec informacji, które wskazywały na niewłaściwy nadzór Zarządu Województwa Wielkopolskiego nad wojewódzkimi podmiotami leczniczymi. Jak się okazuje, walka z pandemią to bynajmniej nie jest zabawa, a raczej potężne wyzwanie, z jakim dotychczas świat nie miał do czynienia.

Po moim apelu podjęto działania związane z przygotowaniem szpitali, podjęto współpracę z Wojewodą Wielkopolskim, a także ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego doposażono szpitale powiatowe w północnej Wielkopolsce. Naszym szpitalom przekazano 13 respiratorów, 8 kardiomonitorów, 2 łóżka elektryczne, oraz środki ochrony osobistej: fartuchy, maseczki, przyłbice, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne.

Niestety, pomimo tego, że wszyscy widzimy jak wielką walkę z COVID toczą heroiczni lekarze i personel medyczny, służby mundurowe, wolontariusze, to skrajnie nieodpowiedzialni politycy i samorządowcy związani z totalną opozycją wyprowadzają ludzi na ulicę w szczycie drugie fali pandemii. Po czym Polska notuje kolejne rekordy zachorowań. Dlatego zastanówmy się, którą maseczkę wolimy nosić. Czy materiałową, czy z rurę z tlenem na oddziale COVID, strasznie cierpiąc. Wybór należy do nas. Bądźmy odpowiedzialni i solidarni. Jeśli możemy zostańmy w domu. Unikajmy wszelkich niepotrzebnych kontaktów i skupisk ludzkich. Tylko razem możemy pokonać koronawirusa.

Adam Bogrycewicz, radny Sejmiku Wielkopolskiego, PiS