Prezydent odpowiada…

glowski_net

 

Panie Prezydencie, co ze stadionem przy ulicy Podchorążych obok Aquaparku? Czy są jakieś plany jego modernizacji i reaktywacji? Niszczeje, a na trybunie pod wiatą młodzież urządziła sobie schadzki alkoholowe, a szkło i butelki zalegają także na bieżni. Ponadto moja koleżanka chwali się, że obok wybudują jej mieszkanie w bloku. To bardzo przykre.

– Tereny przy ul. Podchorążych obok Aquaparku (w tym stadion) nie są własnością miasta. Ich właścicielem była Agencja Mienia Wojskowego, która kilka miesięcy temu zbyła te nieruchomości na rzecz prywatnych inwestorów, którzy planują wybudowanie w tym miejscu mieszkaniowych budynków wielorodzinnych.

Szanowny Panie Prezydencie piszę w sprawie wymiany chodnika przy budynku Śródmiejska 5, Sikorskiego 83 od strony klatek w samym centrum miasta. Teren należy do Gminy Piła stąd moje pytanie i prośba. Wiem, że bardzo Panu zależy na bezpieczeństwie mieszkańców i dlatego chciałbym zgłosić i jednocześnie zapytać o termin wymiany (naprawy) chodnika. Z poważaniem, Agnieszka Misiak.

– Z pewnością realizacja wskazanego przez Panią zadania jest potrzebna, w szczególności dla mieszkańców sąsiedniego budynku. Zgodnie z wcześniejszą deklaracją podjęcia działań, remont chodnika został wpisany na listę zadań oczekujących na realizację. Jeżeli sytuacja finansowa nie ulegnie drastycznemu pogorszeniu chodnik zostanie wyremontowany w 2021 r. Proszę również pamiętać o trudnej sytuacji, jaka spotyka obecnie samorządy w całym kraju w związku z pandemią koronawirusa. Z tego względu nie wszystkie oczekiwania społeczne mogą zostać zaspokojone, niektóre z nich natomiast muszą poczekać na kolejne lata.

Dzień dobry, chciałabym zapytać czy jest realna możliwość ogrodzenia kawałka ziemi w parku miejskim i na wyspie jedynie płotem z furtką na wybieg dla psów? W parku od strony ul. Chopina jest bardzo dużo niezagospodarowanego miejsca, nawet stary wybieg jelenia. Samo ogrodzenie i postawienie kosza na odpady nie powinno stanowić większego problemu, tym bardziej że jesteśmy jedynym większym miastem bez żadnego wybiegu. Jeździmy z Piły do Wałcza z psami. Jest to bardzo smutne. Pozdrawiam Joanna Rogoziewicz.

– Pomysł budowy wybiegu dla psów, był zgłaszany do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Niestety, w głosowaniach nie zyskał wystarczającego poparcia pilan. Może pomysłodawcy za słabo za nim lobbowali?
Nie jest też tak, że budowa takiego wybiegu „nie stanowi większego problemu”. Na wykonanie każdej inwestycji potrzebne są pieniądze. I w przypadku wybiegu dla psów wcale nie będą takie małe, bo tak staramy się zmieniać miasto, by powstające obiekty były nie tylko nowoczesne, bezpieczne i funkcjonalne, ale także estetyczne. Niemniej postaramy się jak najszybciej wybrać miejsce, zaprojektować wybieg, znaleźć w miejskim budżecie pieniądze i zrealizować inwestycję.