Gmina Białośliwie. Bez powodu podpalili śmietniki. Gdy usłyszeli zarzuty, nie było im już do śmiechu!

W ciągu dwóch dni policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie trzech śmietników i uszkodzenie drzwi wejściowych do szkoły podstawowej. Mieszkańcy gminy nie potrafili podać przyczyny swoich chuligańskich zachowań. Dodatkowo w domu 21-latka mundurowi zabezpieczyli susz roślinny i wyhodowaną roślinę konopi.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na terenie gminy Białośliwie. Strażacy oraz policjanci otrzymali informację o pożarze trzech śmietników i uszkodzeniu drzwi wejściowych do szkoły podstawowej. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, doszło jednak do sporych strat w mieniu użyteczności publicznej.

Szybko okazało się, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu prowadzili zintensyfikowane działania, a także analizowali nagrania z kamer monitoringów. Dzięki informacjom uzyskanym przez mundurowych udało się ustalić prawdopodobnych sprawców tych nieodpowiedzialnych i przestępczych zachowań. Już następnego ranka funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Białośliwie, który przyznał się do podpalenia dwóch śmietników należących do Urzędu Gminy.

Następnie w miejscu swojego zamieszkania zatrzymany został drugi 21-letni sprawca. Na jego biurku mundurowi zauważyli dwie okopcone lufki i zaczęli podejrzewać, że chuligańskie zachowania to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Postanowili dokładnie sprawdzić mieszkanie i jak się później okazało przypuszczenia te były trafne. Zatrzymany na parapecie wyhodował roślinę konopi, ponadto w szafie ukrywał susz roślinny. Późniejsze badania potwierdziły, że była to marihuana. 21-latek przyznał się do podpalenia śmietnika przy pobliskim cmentarzu i uszkodzenia drzwi wejściowych do szkoły.

Obaj nie potrafili podać przyczyny swoich chuligańskich zachowań. Mieszkańcy powiatu pilskiego przyznali, że tego dnia spożywali duże ilości alkoholu. Usłyszeli już zarzuty dotyczące zniszczenia mienia, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 21-latek odpowie za posiadanie oraz wytwarzanie narkotyków.

sierż. Magdalena Mróz
KPP w Pile

gmina_bialosliwie_bez_powodu

gmina_bialosliwie_bez_powodu_03 gmina_bialosliwie_bez_powodu_02