2000 chilli dogs czyli uśmiechy dla Matyldy

2000_chilli_dogs

W sobotę, 25 czerwca br. na placu Zwycięstwa w Pile odbędzie się akcja charytatywna „2000 chilli dogs czyli uśmiechy dla Matyldy”. Jej celem jest zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację półtorarocznej Matyldy Horst z Piły. Akcji patronują – starosta pilski Eligiusz Komarowski i prezydent Piły Piotr Głowski.

Matylda Horst ma 18 miesięcy. Po urodzeniu zdiagnozowano u niej wodogłowie pokrwotoczne, choruje też na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, epilepsję i niedowidzenie korowe. Matylda wymaga długotrwałej, intensywnej rehabilitacji i częstych wizyt u lekarzy specjalistów, co wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

– Mała rośnie, a wraz z nią rosną jej potrzeby – mówi Kinga Horst, mama Matyldy. W niedługim czasie, by dalej móc wspierać jej rozwój, będziemy potrzebować specjalistycznego sprzętu. Każde nawet najdrobniejsze postępy w rozwoju Matyldy przynoszą nam wiele radości i satysfakcji. Są motorem napędowym do dalszej pracy i wytyczania kolejnych celów do osiągnięcia.

Rodzice Matyldy robią wszystko by córce zapewnić odpowiednie leczenie i rehabilitację, i znajdują wokół siebie wielu życzliwych ludzi. Dziewczynka jest pod opieką Fundacji „Złotowianka”.

– Cieszymy się niezmiernie, że otaczają nas tak wspaniali ludzie – mówi Kinga Horst. – Ostatnie półtora roku wiele nas nauczyło i wiele zmieniło, przewróciło nasz świat do góry nogami. Zdaliśmy też sobie sprawę, ile mimo wszystko mamy szczęścia i jakie pokłady miłości jeszcze w nas drzemią.

Akcja charytatywna na rzecz Matyldy rozpocznie się o godz. 10.00. W programie m.in.: 2000 chilii dogs, występy muzyczne, bitwa na balony wodne, kiermasz ciast, zajęcia zumby, pokazy szkół tańca, pokazy sztuk walki, gry, zabawy i inne atrakcje.

Zapraszamy!

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *